Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

R.İhsan Eliaçık

Tam adı Recep İhsan Eliaçık olan yazar 23 Aralık 1961 tarihinde Kayseri'de Dünya’ya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerini Kayseri ve Kırşehir'deki farklı okullar okuyarak 1980 tarihinde tamamlamıştır. R.İhsan Eliaçık 12 Eylül 1980 yılı askeri darbesinde Mamak Cezaevi'nde 1 sene yatmıştır. Yazar Akıncılar ve Akıncı Gençler davasından yargılandı ve yargılanma sonunda suçsuz bulundu. 28 Şubat tarihinde 30’a yakın davada yargılandı ve iki defa cezaevine girdi.

Recep İhsan Eliaçık 1985 ve 1990 yılları arasında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitim almıştır. Mezun olmadan önce 1992 tarihinde İlahiyat Fakültesi'nden ayrılmış ve bağımsız yazarlık yapmaya başlamıştır. Kayseri Gündem, Değişim, Yeryüzü, Bilgi ve Düşünce, Yarın, Özgün İrade, Bilge Adam, Söz ve Adalet, Gerçek Hayat, Doğudan gibi pek çok gazete ve dergide yazıları yayınlanmıştır. Milli Gazete, Star, Tempo, Zaman, Habertürk, Sabah, Birgün, Radikal gibi gazete ve dergilerde söyleşileri yayımlanmıştır.

R.İhsan Eliaçık, Yarın Dergisi kapanana kadar 4 yıl görev yapmıştır. Daha sonra Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Söz ve Adalet Dergisi kapanana kadar 8 ay, Gerçek Hayat Dergisi'nde ise 2 yıl yazı yazmıştır.

İhsan Eliaçık'ın kendine ait sitesinde haftalık yazıları yayınlanmaya devam etmektedir. Kaleme aldığı yazıları ile Anti-Kapitalist Müslümanlar ismi ile tanınan islami-politik oluşumun teorik altyapısını genişletti ve bu harekete sahip çıktı.

Recep İhsan Eliaçık Karşı Gazetesi'nde köşe yazarlığı da yapmıştır. Arapça ve İngilizce konuşabilen İhsan Eliaçık, İstanbul'da yaşamaya devam etmektedir.  Tekin yayınevi tarafından yayınlanan İbn Haldun eserinin yazarı İhsan Eliaçık, evli ve 5 çocuk babasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.