Sıralama seçin
Toplam 6995 ürün görüntüleniyor.

Çocuk Roman Öykü

Son dönemlerde edebiyat türleri arasında fazlası ile revaçta olan çocuk kitapları yayıncılığının, geniş ve büyük bir hedef kitlesi bulunmaktadır. Eski yıllarda çok az adette olan çocuk kitapları, günümüzde birbirinden farklı edebi türleri içermektedir. Çocuk kitap çeşitleri masal, ninni, bilmece, destan, efsane ve fıkra gibi gruplara ayrışmaktadır. Bu grupların yanı sıra fabl, roman, hikaye, gezi gözlem yazıları, deneme, biyografi, anı, şiir ve tiyatro olarak da gruplara ayrılmaktadır.

 

Farklı gruplara ayrışan Çocuk Edebiyat türlerinin bir üst yaş grubu bulunmamaktadır. Bu türler her yaştan okuyucuya hitap edecek özelliktedirler. Çocuk kitapları seçenekleri, yaş grupları baz alınarak gruplara ayrılmaktadır. Bu nedenle çocuk kitapları okul öncesi, 6 ile 7 yaş, 8 yaş ve üzeri, 9 yaş ve üzeri ve 12 yaş romanları olarak sınıflandırmak söz konusudur.

 

Çocuk Roman Kitapları

Roman kitapları, yaşanmış yahut yaşanması söz konusu olayların ve bu olayların içerisinde bulunan bireylerin ayrıntılı olarak tasvirlerinin geçtiği ve gerçekçi bir üslupla kaleme alınan uzun yazı türüne verilmiş addır. 19. Yüzyıl da ilk etapda büyükler için kaleme alınan roman kitapları ve genç romanları ilerleyen zamanla gençler ve çocuklar tarafından da okunmaya başlanmıştır. 19.yüzyılın ikinci yarısından itibaren farklı bir edebi tür olarak çocuk romanları kaleme alınmaya başlanmıştır. Çocuk Hikaye kitapları öncelikli hedef kitlesi, ilköğretim yaşında bulunan ve hızlı okuma becerisi kazanmış 8 ile 12 yaş arası olan çocuklardır. Bu eserlerde üst yaş grubu olmadığından büyükler tarafından da okunabilecek eserlerdir.

 

Çocuklar için kaleme alınan Roman kitapları ve hikaye kitapları farklı özellikler taşımaktadır. Çocuk roman kitapları, dil ve üslup olarak çocukların ruh ve beden gelişimine ve yaşına uygun olarak yazılmış olmalıdır. Yetişkin romanlarında kullanılan uzun ve ayrıntılı tasvirlerden uzak durulmalı, çocuğun dikkatini dağıtmayacak biçimde fazla diyaloga yer verilmelidir. Çocuk pedagojisi dikkate alınarak kaleme alınması gereken çocuk hikaye kitapları, çocuğun ruh gelişimine olumsuz etki edecek biçimde herhangi bir ırk, cinsiyet, dini ve dili aşağılayacak ifadeler kullanılmamalıdır. Roman kitapları içerisinde bulunan karakterler gerçek yaşamla uyumlu ve sağlam bir mantığa oturtularak yazılmalıdır. Bu nedenle çocuğunuza alacağınız 12 yaş romanları, 13 yaşındaki çocuğun okuması gereken kitaplar ve 15 yaşına gelmeden okunması gereken kitaplar da bu özellikleri aramanız büyük önem taşımaktadır.

 

Çocuk Öykü Kitapları

Çocuk Öykü kitapları, detaylı bir biçimde tasvir edilen kahramanları ve çocukların zihinlerinde kurgulanmış değişik bir dünya oluşturması nedeni ile çocukların ilgisini çekmektedirler. Çocuk roman kitaplarının masallardan farkı, çocukları gerçek yaşama hazırlayan gerçek yaşamdan bilgilerin bulunmasıdır. Roman kitapları, masallarda karşılaşılan olağanüstü durum ve kahramanları çocukların zihinlerinde bir mantık çerçevesine oturtarak anlaşılmasını mümkün kılmaktadır.

 

Roman kitapları ve hikaye kitapları okuyan çocukların gerçek yaşamı anlama, anlamlandırma ve yorumlama yetenekleri hızlı gelişim göstermektedir. Romanlar çocuklara kurgu olan farklı bir dünyanın kapılarını araladığı için hayal güçlerini ve kurgu dünyalarını da geliştirmektedir. Çocuklar için kaleme alınmış yerli ve yabancı binlerde Roman kitapları, hikaye kitapları ve çok ödüllü yazar bulunmaktadır.

Kategorimizde satışa sunmuş olduğumuz çocuk roman ve hikaye kitapları ile çocuklarınız edebiyat dünyasına sağlam bir giriş yapabilir. Bilinçli ve aydın çocukların yetişmesinde etkili olan roman kitapları ve hikaye kitapları, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak içinde idealdir. Yaş gruplarına göre sınıflandırılmış eserler sayesinde, çocuklarınızı doğru eserler ile buluşturabilirsiniz. Gençlik kitapları seçenekleri ile bir gencin okuması gereken eserlere kolaylıkla ulaşıp satın alabilirsiniz. Yetişkinler ve de çocuklar için ayrı eserler kaleme alan popüler yazarların çocuklara özel kitapları da kategorimizde yer almaktadır. En iyi çocuklar için hikaye kitapları, çok satan çocuk roman ve öykü kitapları arsından beğendiklerinizi Kitapkolik ayrıcalıkla ile sipariş verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.