Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

S. Burhanettin Kapusuzoğlu

Araştırmacı yazar Burhanettin Kapusuzoğlu, 1972 yılında Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. İlim, kültür ve sanat konularının konuşulduğu ve geleneği ve kütüphanesi geniş bir aile ocağında dünyaya gelmiştir.

Liseye kadar öğrenimini Yozgat’ta tamamlayan Kapusuzoğlu, lisans öğrenimini Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. Ayrıca müşavir olarak çalışan Kapusuzoğlu, halen bir kamu kuruluşunda görevini sürdürmektedir.

Arapça, Farsça ve Almanca dillerine hakim olan Kapusuzoğlu, üniversite yıllarından itibaren pek çok dergi ve gazetelerde yazılarını yayınlamıştır. Bozok tarihi ile ilgilenen Kapusuzoğlu, bu konu hakkında deneme ve araştırma konuları yazmıştır. Doğduğu yere giden Kapusuzoğlu, burada kültür ve sanat çalışmaları yapmış ve I. Uluslararası Bozok Sempozyumunun düzenlenmesini sağlamıştır.

Yapmış olduğu araştırmaları sayesinde 2009 yılında Nida Tüfekçi Altın Bağlama Kültür Sanat Ödülüne layık görülmüştür. Pek çok ödülü daha eline alan Kapusuzoğlu, Osmanlı tarihi hakkında da yazılarını kaleme almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.