Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

S. Eriş Ülger

Edebiyat dünyası tarih ve yakın tarih yazarı olan Eriş Ülger 13 Aralık 1938 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Liseye kadar öğrenimini Ankara’da tamamlayan Ülger, lisans öğrenimini İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından askerlik görevini de tamamlayan Ülger, bir süre mimar olarak çalışmıştır. Daha sonra İsviçre ve Almanya’ya giderek mimarlık mesleğini buralarda icra etmiştir. Avrupa Atatürkçü Düşünce Derneği’ni kuran Ülger, burada ilk başkanlığını yapmıştır.

Eriş Ülger, Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu Örsan Öymen adlı yarışmasında Atatürk ile Röportaj isimli eseriyle üçüncülük ödülünü kazanmıştır. Pek çok gazete ve dergilerde inceleme yazıları ve makaleler yazıp yayınlamıştır.

Avrupa’da Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti hakkında yapmış olduğu arşiv çalışmalarını Kültür Bakanlığı iki cilt haline getirerek Almanca olarak yayınlamıştır.

Eriş Ülger Mustafa Kemal Atatürk hakkında pek çok dilde eser hazırlayıp yayınlamıştır. Türkiye’de üst düzey bürokrat olarak görev yapmış olan Ülger, Atatürk hakkında 10’dan fazla kitap yayınlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.