Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Şaban Akbaba

Şair ve Yazar olan Şaban Akbaba 10 Ocak 1954 yılında Kars ilinin Arpaçay İlçesi'ne bağlı Bardaklı köyünde Dünya’ya gelmiştir. Şaban Akbaba, Kars Dede Korkut Eğitim Enstitüsü'nü tamamlayarak ilkokul öğretmeni olmuştur. Yazar daha sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin Eğitim Yönetimi ve Teftişi bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Yazar Şaban Akbaba farklı illerde öğretmen olarak görev yapmıştır. Almanya'nın Hamburg kentinde Türkçe ve Kültür Dersleri öğretmeni olarak çalışmıştır. Şaban Akbaba ayrıca Bursa, Osmangazi Sabiha Köstem İlköğretim Okulu'nda Kurucu Müdür olarak çalışmıştır. Şaban Akbaba, Bursa Bilim ve Sanat Merkezi'nde çalışmaya devam etmektedir. Yazar Edebiyatçılar Derneği Genel Yönetim Kurulu üyesi, Bursa Temsilcisi ve Bursa Yazın-Sanat Derneği Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

Şaban Akbabanın Şiir, öykü ve yazıları pek çok dergi ve gazetede yayımlanmıştır. Yazarın Che’nin Sevgilisi isimli eseri Siyah Beyaz yayınları tarafından kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.