Sıralama seçin
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Salih Suruç


Salih Suruç, 1953 Hilvan/ Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul eğitimini Şanlıurfa’da tamamlamıştır. 1975 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü tamamladıktan sonra 3 yıl gibi bir süre Diyanet İşleri Bakanlığında görev aldı.

Bir dönemde öğretmenlik yapmıştır. Memurluktan istifa ederek 1982 ve 1998 yılları arasında serbest olarak görev yaptı. 1987 yılında Şanlıurfa’da milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi. 1994 yılında tekrardan Şanlıurfa belediye başkanlığına adaylığını koydu, fakat tekrardan istenilen sonucu elde edemedi. 1998 yılında yeniden Başkanlık basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak tekrardan devlet memurluğuna dönüş yaptı.

2003 yılında Kültür Bakanlığı müşavirliğine daha sonrada Milli Kütüphanede daire başkanlığına yükseldi. 1981 yılında (Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı) isimli iki ciltlik kitabını yayınladı. Yazdığı bu eser 1986 yılında Pakistan Kültür Bakanlığı tarafından yapılan (Siyer Yarışmasında) Türkçe, Arapça, Fransızca, Farsça, Almanca, Çince, İngilizce ve Bengalce dillerinde yazılmış bu eserler için birinden farklı açılan yarışama da Türkçe eserler arasında birinciliğe layık görüldü. Bu yarışmada kazandığı ödül 1989 yılında Ankara’da Pakistan Büyükelçisi tarafından bizzat verildi.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.