Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Serdar Akinan


SKY Türk kanalında Nihat Genç ile yaptığı söyleşi programı ile tanınan Serdar Akinan, 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Tatar kökenli olan Akinan, 1987 yılında Milliyet Gazetesinde gece servisinde muhabir olarak gazeteciliğe başlamış, 1992 yılında Televizyon muhabirliğine adım atarak televizyonculuğa başlamıştır.

1992 yılında görüntülü haber dalında iki ayrı birincilik ödülüne sahip olan Serdar Akinan, sonrasında ise ABD’ye gitmiş, ABD’de haber kanalı kurduktan sonra Türkiye’ye dönerek ilk önece Number One TV’nin başında görev yapmıştır.

Aynı zamanda Akşam Gazetesinde köşe yazarı olan Serdar Akinan, Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarını olumsuz değerlendirdiği için gazeteden kovulmuştur. İşten çıkartıldıktan sonra Vagus TV adında bir haber portalı olan internet sitesi açmıştır.

26 Ocak 2014 yılında açtığı internet sitesi TİB tarafından kapatılmış ve 12 gün boyunca kapalı kalmıştır. Serdar Akinan ve kardeşi Serhat Akinan İskeleye beş dakikalık bir yürüme mesafesinde,Büyükada’da Akasya adında bir restoran açmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.