Sıralama seçin
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Soner Yalçın

Soner Yalçın gazeteci ve aynı zamanda yazardır. 1 Ocak 1966 yılında Çorum’da dünyaya geldi. İş adamı Mehmet Ali Yalçın ve ev hanımı Cemile Yalçın'ın oğulları olarak dünyaya gözlerini açtı. Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu mezunudur.

Soner Yalçın gazetecilik hayatına 1987 yılında 2000’e Doğru dergisinde başladı. Uzun bir süre Ankara bürosunda muhabirlik görevinde bulundu. 6 Mayıs 1990 yılında derginin Ankara İstihbarat Şefliğine getirildi. 1993 ile 1994 yılları arasında günlük gazete olarak yayınlanan Aydınlık'ta göreve başladı. 1995 yılında haber araştırma müdürü görevinde iken ayrıldı. Bir ara Doğan Yurdakul'un Siyah – Beyaz gazetesinde görev aldı.

1996’da televizyonculuk hayatına geçiş yapıp Show TV, Star TV (haber müdürü), CNN Türk gibi televizyon kuruluşlarında çalıştı. Bir süre Sabah gazetesinin yazı işleri müdürlüğünde görev yaptı. CNN Türk'te Cüneyt Özdemir ile beraber 5N 1K isimli programı hazırladı. Kurtlar Vadisi isimli dizinin ilk iki yılında konsept danışmanlığı görevini üstlendi. CNN Türk'te yayınlanan ‘’Oradaydım’’ isimli politik belgeselin hazırladı. 4 Şubat 2007 yılından itibaren Hürriyet gazetesinde, pazar günleri “Not Defteri” isimli köşesinde yazmaya başladı. Mart 2012 yılında işten çıkartıldı. Yabancı gazetelerde makale yazıları yayımlandı, farklı yerli, yabancı belgesel ve televizyon programlarına katkıda bulundu.

Oda TV davası kapsamında 14 Şubat 2011 yılında tutuklanan Soner Yalçın, yaklaşık 22 ay sonra 27 Aralık 2012 yılında tahliye oldu. Halen Sözcü gazetesi ve Oda TV İnternet sitesinde yazılarına yazmaya devam etmektedir. Soner Yalçın'ın, avukat Feza Kutanoğlu ile evliliği 10 yıl devam etti ve bu evlilikten 2000 doğumlu Aren Soner  isimli bir oğlu vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.