Sıralama seçin
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Sunay Akın

Sunay Akın 12 Eylül 1962 yılında Trabzon Maçka'da dünyaya geldi. Haydarpaşa lisesinde orta öğrenimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Fizik Coğrafya bölümünden mezun oldu.  Lise öğrenimini İstanbul Haydarpasa Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Fizik Coğrafya Bölümünden mezun oldu.

Sunay Akın ilk şiirlerini 1984 yılında Yaprak dergisinde yayınladı. Arkadaşları ile birlikte 1990 yılında Olmaz isimli dergiyi çıkardı. Noktalı Virgül isimli dosyası ile 1987 yılında Halil Kocagöz şiir ödülünü aldı. 1990 yılında ise Orhon Murat Arıburnu Şiir ödülünü aldı. Kısa olan şiirlerini anlık ilhamlara dayalı olarak yazmaktadır. Orhan Veli'nin özelliklerini günümüzde sürdüren bir yapısı vardır. 

Şiirlerinde ince yergiyi sıklıkla kullanır. Cemal Süreya'nın etkisinde sürdürdüğü şiirleri genellikle dil oyunları ve şaşırtma biçimini kullanır. Hüzün ve çocuklar şairin ilgi alanıdır. 23 Nisan 2005 yılında 11 yılda dünyanın her bir yanında topladığı oyuncaklarla hayali olan İstanbul Oyuncak Müzesini Göztepe'te 4 katlı bir konakta açmıştır.  ATV TV kanalında Hıncal Uluç, Nebil Özgentürk ve Atilla Dorsay ile birlikte Yaşamdan Dakikalar televizyon programını yapmıştır. Yazarlığında çok TV programcılığı ile tanınmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.