Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

T. A. Barron

Yazar Thomas Archibald Barron, 26 Mart 1952 yılında Dünya’ya gelmiştir. T. A. Barron

Fantastik edebiyat, çocuklar ve genç yetişkinler için kitaplar ve doğa kitapları kaleme alan Amerikalı bir yazarıdır.

T. A. Barron çocukluk yıllarını, New England’ın tarihi ve elma bahçesi ile dolu bir kasaba olan Harvard, Massachusetts'te geçirmiştir. Ailesi Colorado'ya taşınınca, gençliğinin büyük bir bölümüne Rocky Dağları'ndaki bir çiftlikte geçirdi. T. A. Barron 'un eserleri onun doğaya ve doğal Dünya’nın manevi değerlerine olan eşsiz tutkusunu ve her insanın gücüne olan inancını yansıtmaktadır.

Thomas Archibald Barron, Mütevellisi olduğu Princeton Üniversitesi'nde tarih eğitimi almıştır. Yazar Rodos bursu ile Oxford Üniversitesi Balliol Koleji'ne katılmıştır.  Ayrıca Harvard Üniversitesi'nden işletme ve hukuk diplomaları almaya hak kazanmıştır. Yazar otuzdan fazla roman, çocuk kitabı, kurgusal olmayan kitap ve doğa kitabı kaleme almıştır. T. A. Barron 2011’de, çocuk ve genç yetişkin edebiyatı alanına ömür boyu katkı sebebi ile Grummond Madalyonu almıştır. Bunların yanı sıra Nautilus Büyük Ödülü'nü ve diğer pek çok edebiyat ödülünü layık görülmüştür.

Yazar T. A. Barron’nun Merlin 2. Kitap: Yedi Ezgi, Kader Yolu- Merlin 4, Merlin 1. Kitap: Kayıp Yıllar, Bilge Büyücünün Kanatları- Merlin ve Merlin 3. Kitap: Alev Dalgaları isimli eserleri Parodi Yayınları tarafından kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.