Sıralama seçin
Toplam 556 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 16 17 18

Tekin Yayınevi

1962 yılında Kemal Karatekin tarafından, Bab-ı Ali caddesinde, basın ve yayıncılığın kalbinin atmış olduğu Cağaloğlu’nda kurulan Tekin Yayınevi, kurulduğu günden bu yana toplumun kültürel aydınlanmasını hedef alan kitapları yayınlamayı kendisine amaç edinen bir yayınevidir.

Aynı zamanda insanların soran, sorgulayan, topluma ve çevreye duyarlı birer birey olmalarına katkıda bulunan kitapları okuyucular ile buluşturan Tekin Yayınevi bu yayın çizgisi ile insanların aydınlıkçı, toplumcu, cumhuriyetçi ve demokrasi bilinci gelişen birer birey olmalarını kendilerine amaç bilen bir yayınevi olma özelliği taşımaktadır. Etik ve estetik değerlerden ödün vermemeyi ilke haline getiren ve yayın programına almış olduğu kitaplarla da buna özen gösterdiğini kanıtlamıştır.

Tekin Yayınevi, Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Kemal Tahir, Orhan Kemal, Hikmet Çetinkaya, Alev Coşkun, Emin Çölaşan, Bekir Yıldız, Mehmet Ali Aybar, Tekin Erer, Bülent Ecevit, Yusuf Nalkesen, Toktamış Ateş, Faik Başbuğ, Muammer Yaşar, Ferruh Doğan, Şakir Balkı gibi birbirinden değerli kişilere de ayrıca önem gösteren bir yayınevi olma özelliği taşımaktadır.

Yayıncılık sektöründe yaklaşık 50 yılı 2012 yılında geride bırakan Tekin Yayınevi, bu zamana kadar inceleme, tarih, siyaset gibi edebiyat dışı başlıklar da dahil olmak üzere roman, şiir, öykü gibi edebiyat alanı da dahil 1300’ün üzerinde kitap yayımlamıştır. Kültürel yayıncılıkta aydınlanmayı misyon haline getiren değerlere sahip olan Tekin Yayınevi 2012 yılında kadrosunu yenileyerek vizyonunu genişletmiştir.

Dünya edebiyatı, yüksek modern edebiyat, klasik ve fantastik romanlar, ödüllü edebi eserler, dünya dinleri ve dinler arası çatışmalar, alt kültürler ve sosyolojik boyutları, adalet ve hukuk arayışları, sosyal-ekonomik-politik çatışmalar gibi alanlarda yerli ve yabancı kaynaklardan çalışmalar başlatan Tekin Yayınevi editoryal birimini de yenilemeyi başarmıştır.

Tekin Yayınevi özellikle alan çalışmalarına özel önem veren, dünyayı ve içinde bulunmuş olduğumuz coğrafyayı tüm yönleri ile anlamamızı sağlayan gerçeğe ulaşmak için kültürel, dinsel, dilsel, çeşitliliğe dair toplumda oluşmuş olan önyargıları gideren, halklar ve kültürler arası yakınlaşmalara vesile olan gerek akademik gerek politik metinlerin yayınlanma çalışmalarını özenle yürütmeye devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.