Sıralama seçin
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Thomas Mann

Thomas Mann, 6 Haziran 1875 yılında Lübeck'te doğdu. 20. yüzyılın en önemli Alman yazarlarından biri olan Thomas Mann, Edebiyat alanında yazdığı romanların dışında eleştirileriyle de öne çıktı. 1929 yılında Nobel Edebyat ödülünü kazanan yazarımız Nazilerin iktidara gelmesinin ardından ilk olarak isviçre ardından da Amerika'ya gçö etti. Thomas Mann, 1952 yılında İsviçre'ye tekrar dönerek yaşamının geri kalanını orada geçirdi.

Yazarımız eserlerine konu bulmaya çalışırken Goethe ve Wolfgang'ı örnek aldı. Avrupa ve Alman ruhunun analizlerini ve eleştirilerini yaparken Alman hikayelerini ve Kitab-ı Mukaddes'te geçen olayların düşüncelerinden faydalanmıştır. Thomas Mann'ın ilk romanı olan Buddenbrook Ailesi kitabında kendi ailesini örnek alarak kaleme aldı. Alman edebiyatında önemli bir yere sahip olan Thomas Mann, Bildus roman türünde eserlere imza atmıştır.

Yazarın çocukları da kendisi gibi yazar olmayı seçmişlerdir. Birinci dünya savaşını ulusal bir Alman coşkusu içerisinde kutlayan Thomas Mann, demokratik değişimlere taraf olan kardeşi Heinrich ile ters düştü. Dış işleri bakanının öldürülmesinin ardından yazar tüm siyasal görüşlerine sırt çevirmiş cumhuriyet ve demokrasiyi onaylayarak kardeşi ile aralarındaki buzları eritmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.