Sıralama seçin
Toplam 83 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Totem Yayıncılık

Akademi ve edebiyat dünyasında kalıcılık ile sürekliliği kendisine hedef seçen ve ilkeli yayıncılıktan şaşmayan Totem Yayıncılık 1988 yılında bu yana faaliyetlerine devam eden bir yayınevi olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Türkiye’nin önde gelen yayıncılarından biri olan Totem yayınları oldukça geniş ilgi alanı ve tercih skalası nedeni ile yayıncılık alanında eşsiz bir konumdadır.

Totem Yayıncılık, yaklaşık otuz yıldır uluslararası ve Türk edebiyatından, tarihten, insan bilimlerinden, politika ve sosyal bilgilerden önemli başlıkları içeren oldukça geniş bir kütüphane haline gelmeyi başarmış bir yayınevidir. Türk ve yabancı akademisyen ile araştırmacıların, Türkiye’nin sosyal ve politik tarihinin dışında komşu bölgelerin karmaşık, tartışmalı konularını araştıran Totem Yayıncılık bilimsel araştırmaların sınırlarını soruyan bir yayınevi olarak sektördeki işletmelerden kendini ayrı bir yerde tutmaktadır.

Totem Yayıncılık, basılacak olan eserlerin basımına usta çevirmenlerin titiz çevirileri, redaksiyon kurulunun onayı ve deneyimli bir editörün özenli çalışmaları ile gerçekleştirmektedir. Edebiyat tarihi açısından olmazsa olmaz eserleri tekrar yayımlayan Totem Yayınları günümüz yazarlarının eserlerini de hak ettikleri özenle okuyucularla buluşturmaktadır. Yeni ve yetenekli yazarların ilk kitaplarını yayımlayarak edebiyat dünyasına yeni değerlerin katılmasını da teşvik ederek dikkat çekmeyi başarmıştır.

Yayıncılık sektöründe ilerleyen ve adından sıklıkla söz ettiren Totem Yayıncılık tüm bu zorlu projeleri değerli entelektüeller, çevirmenler, redaktörler, editörler, dizgiciler ve her türlü hizmet dağıtım elemanları ile başarıya günbegün daha fazla adım atmaktadır. Bu nedenle de Totem Yayıncılık kolektif bir emeğin ürünü olarak bilinmektedir.

Kurulduğu yıldan bu yana Türkiye yayıncılık dünyasında bulunan Totem Yayıncılık, aynı zamanda birçok yeniliğin de öncüsü olmayı başarmış ve yalnızca Türkçe üretimi yapılan metinlerin yayınevi olmakla kalmayarak dünyanın tüm dillerinde üretilen en iyi metinleri kendi bünyesinde yayımlamaya devam etmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.