Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Uğur Dündar

28 Ağustos 1943 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Dündar, lise öğrenimini Vefa Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nde tamamlayan Dündar, evli ve üç çocuk babasıdır.

1970 yılında TRT’nin yapmış olduğu sınavı kazanan Dündar, televizyon yapımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Resmi Gazete yazarı olan Dündar, Türk televizyonlarında başarılı programlara imza atan Dündar, Türkiye’de araştırmacı televizyon gazeteciliğini başlatan kişidir. Show TV’de çalışmaya başlayan Dündar, buradan ayrılıp Kanal D’de çalışmaya başlamıştır. Burada bir süre çalışmalarını sürdüren Dündar, 200 yılında Show TV’ye geçmiş daha sonrada Star TV’de çalışmıştır. Star TV’de haber genel yayın yönetmeni olan Dündar, Sabah Gazetesinde çalışmıştır.

Türk televizyonlarında pek çok başarılı programa imza atan Dündar, Arena’nın genel yönetmenliğini yapmıştır. Arena programı sayesinde önemli ödüllere sahip olan Dündar, İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde televizyon programcılığı derslerinde hocalık yapmıştır. Şuanda Sözcü gazetesinde köşe yazılarına devam eden Dündar, Demokrasi Arenası programını hazırlayıp sunmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.