Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Ümit Yaşar Oğuzcan


Ümit Yaşar Oğuzcan 1926 yılında Tarsus ilinde dünyaya geldi. Lise eğitimini Eskişehir Ticaret Lisesi’nde tamamladı. Eğitiminin ardından Türkiye İş Bankası’nda görev aldı. Adana, Ankara ve İstanbul’da birçok farklı görev aldı. Halkla ilişkiler alanında müdür yardımcısı mertebesiyle çalıştı. 30 yıl hizmet verdikten sonra emekliye ayrıldı.

Ümit Yaşar Oğuzcan’ın Sanat Hayatı

İstanbul’da yaşadığı zamanda, kendi ismini verdiği bir sanat galerisi açtı. 1940 yılında şairliğe Yedigün şairleri adlı şair grubu ile başladı. Yaşadığı dönemin en tanınan şairlerinden biri olan Ümit Yaşar Oğuzcan, şiir kayıtları ile birlikte şarkı sözleri de yazdı.

Şiirlerinin genelinde sevgi, ayrılma ve özlem konularını esas alan Ümit Yaşar Oğuzcan, oğlunun ölümünden sonra şiirlerinde ölüm ve acı konularını esas almaya başladı. Diğer yandan aruzla Rubailer yazdı.

1984 yılında hayatını kaybetti. 1975 yılında 33 tane şiir kitabı, 4 tane düzyazı kitabı, 13 tane astroloji ve biyografik eser yazdı. Ümit Yaşar Oğuzcan toplamda 50 kitap yayınlamıştır. Şiirlerindeki duyguyu okuyucularına geçirerek başarılara imza atmıştır. Şiirleri günümüzde de sevilerek okunmaya devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.