Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Vedat Ahsen Coşar

1 Şubat 1949 yılında Samsun’un Vezirköprü ilçesinde dünyaya gelen Vedat Ahsen Coşar, Yargıtay Birinci Başkanı Ahmet Coşar’ın oğludur. Konya Maarif Koleji’nde eğitimini tamamlayan Coşar, lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından Ankara Barosuna giren Coşar, burada yönetim kurulunda yer almıştır. Daha sonra Türk Hukuk Kurumu Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol federasyonu Disiplin Kurulu ve Hukuk Kurulu üyeliği yapmıştır. Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde dersler veren Coşar, Ankara Barosu Başkanı olmuştur.

Vedat Ahsen Coşar, 2004 ve 2006 yılları arasında Karadeniz Ülkeleri Barolar Birliği’nin başkanlığını yapmıştır. Aynı zamanda kuruluşun genel sekreterlik görevini de yürüten Coşar, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dersler vermiştir. Pek çok dergi ve gazetede yayınlamış olduğu makaleleri olan Coşar, Rizom İçin Seçkiler!, Hukuk Adalet Etik ve Siyaset Üzerine eserleri ile Yine Görüşürüz eserinin yazarıdır.

Yazar Coşar, Dorlinon Yayınevi aracılığı ile yayınlamış olduğu bu eserleri sayesinde okurlarından tam not almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.