Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

W. G. Sebald

W. G. Sebald, 18 Mayıs 1944 yılında Wertach/Allgau’da doğdu. Edebiyat bilimi alanında Freiburg, İsviçre ve İngiltere’de görmüş olduğu yükseköğreniminin ardından St. Gallen’da öğretmen olarak, Manchester Üniversitesinde ise okutman olarak çalışan yazarımız, Norwich’teki East Aglia Üniversitesinde doçent olarak görevde bulundu.

W. G. Sebald, 1984'de profesör unvanını alarak, üniversite kariyerine paralel olarak sayısız monografi ve makale yayımlayara devam etmiş, yazınsal yapıtlarını ise 1980’li yılların sonundan itibaren vermeye başladı. İlk başlarda İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa’da ilgi gören yazarımızın yapıtlarının Almanya’da eleştirmenlerin dikkatini çekmesi 1990’lara denk gelmektedir.

Satürn’ün Halkaları adlı yapıtı 1998 yılında Los Angeles Times Book Ödülüne değer görülen W. G. Sebald’in aldığı diğer ödüller arasında Berlin Edebiyat Ödülü, Heinrich Böll Ödülü, Mörike Ödülü ve Heinrich Heine Ödülü sayılmaktadır. W. G. Sebald, 14 Aralık 2001'de arabasının direksiyonu başında aniden geçirdiği kalp krizi nedeni ile Norfolk’ta hayatını kaybetmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.