Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Walter Mosley

12 Ocak 1952 yılında California’da doğan Roman Yazarı Walter Mosley, kendisini hem Amerikalı hem de Afrikalı bir Yahudi olarak tanımlıyor. Walter Mosley Amerika’nın en büyük suç ve kurgu yazarlarından bir tanesidir. Mosley babasını derin bir düşünür ve hikaye anlatıcısı olarak tanımlıyor. Annesi ise Walter Mosley okuması için ona Avrupa klasiklerini okuması yönünde önerilerde bulunuyordu.

Mosley, Alexander Hamilton Lisesi’nden 1970 yılında mezun oldu. Walter Mosley politik olmayan bir aile yapısında büyümüştür. Ancak sonraki yıllarda kendisi çok fazla siyasi yapıyla ilgilenerek Amerika’daki ırkçı çatışmaları hakkında açık sözlü hale gelmiştir. Bu durum Mosley’in yazmış olduğu kitaplarında ki kurgusunun apaçık örneğidir.

Walter Mosley bir ara Avrupa’da moda haline gelen uzun saç stiline ayak uydurup kendi saçlarını uzatmıştır. Mosler yıllar içinde okuduğu sanat okulunu bırakıp Johnson State College okulundan siyaset bilimi derecesini almıştır. Siyaset ile alakalı teorilerini ve doktorasını bırakarak bilgisayar programlamaya başlamıştır. Daha sonra New York’a taşınan Mosley, burada tanıştığı dansçı kız arkadaşı ile 1987 yılında dünya evine girdiler. Mosley 10 yıl evlilik yaşadığı eşi Joy Kellman ile 2001 yılında boşandı.

Hala New York’ta yaşayan Mosley, yıllardır kafasında kurguladığı hikayelerini yazmaya 34 yaşında başlamıştır. Yazar Walter Mosley, yazmış olduğu ve okurlarıyla buluşturduğu 50 kitaba sahiptir. Bu kitapları sayesinde Mosley, O.Henry Ödülü, Anisfield-Wolf Kitap Ödülü, Grammy ve Pen Amerika’nın Yaşam Boyu Başarı Ödüllerine layık görülmüştür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.