Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Warren Ellis

Çizgi roman, video oyun, film senaristi ve yazar olan Warren Ellis, 16 Şubat 1968'de İngiltere Essex'te Dünya’ya gelmiştir. Warren Ellis The South East Essex Sixth Form College'da eğitim almıştır. Farklı işlerde çalıştıktan sonra 1990 yılında kısa ömürlü bağımsız Deadline dergisinde yayımlanan 6 sayfalık hikayesi ile yazarlık hayatına başlamıştır. İngiliz yazar Warren Ellis, şu anda Essex'de yaşamını devam ettirmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çizgi roman sektörüne başlaması 1994 yılında Marvel Comics firmasının Hellstorm, Prince of Lies dergisinin 12. sayısını kaleme alarak başlamıştır. 21 sayı devam eden derginin sonuna dek yazarlığını yapmıştır. 1997 yılında çizer Darick Robertson ile birlikte ismine tanınırlık kazandıran ve yaratıcı hakları korunan Transmetropolitan serisini oluşturmuştur. Seri, DC Comics alt markası olan Helix tarafından yayınlanmaya başlamıştır.

Ancak Helix kapandığında Vertigo alt markasında devam etmiştir. Warren Ellis’in ilk eseri olan "Crooked Little Vein" 2007 yılının yazında bir HarperCollins alt markası olan William Morrow tarafından yayımlanmıştır. Ancak Yazar Warren Ellis’in bu romanı henüz Türkçeye çevrim yapılmamıştır. Warren Ellis’in Planetary Cilt 1 romanı İthaki yayınları, X-Men Astonishing Cilt 6: Exogenetik eseri Marmara Çizgi ve Ölüm Makinesi İthaki yayınları tarafından yayımlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.