Sıralama seçin
Toplam 657 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 19 20 21

Yabancı Dilde Kitaplar

Yabancı dilde kitaplar, konu ya da kategori fark etmeksizin okuyucunun ana dili dışında bir dille yazılmış olan kitapları kapsamaktadır. Başta eğitim ve edebiyat olmak üzere çeşitli kategorilerde yazılmış kitap alternatifleri de bulunmaktadır. Birçok farklı dilde hazırlanan yabancı dil kitaplarını kullanarak yeni bir dil öğrenmek, bilinen bir yabancı dile dair pratik yapmak ve roman, öykü, şiir, araştırma ya da biyografi türündeki klasik ve çok satan eserleri ana dillerinde okuma deneyimi yaşamak mümkün değildir.

Yeme ve içme kültürü ile ilgili kitaplarda genel olarak yerel lezzetlere değinilmektedir. Sanat ve mimarlık kitaplarında ise müzelerdeki seçme sanat eserlerinden Osmanlı mutfağına kadar kültürel incelemeler yer almaktadır.

Yabancı Dil Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Yabancı dil kitap çeşitleri içinde İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Çince ve Arapça gibi popüler dillerde yazılan kitap seçeneklerinin dışında Yunanca, Boşnakça ve Korece gibi daha az öğrenilen ve konuşulan dillerde hazırlanan yayınlar da yer almaktadır. Yabancı dil kitapları arasında farklı bir ana dile sahip olan ve Türkçe öğrenmeye çalışan ya da pratik yapmak isteyen kişiler için hazırlanan kitap alternatifleri de bulunmaktadır.

İki dilde hazırlanmış olan karşılıklı yayınlar, aynı metin ya da hikayeyi hem ana dilde hem de yabancı dilde okuyarak karşılaştırma yapma olanağı sunmaktadır. Okuyucular, kitap boyuna da karar verebilmektedir. Normal, cep boy ve mini olmak üzere farklı boydaki kitaplar arasından seçim gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı Dil Kitapları Ne Amaçla Kullanılır?

Öğrencilere yönelik hazırlanmış olan yabancı dil kitapları arasında birinci sınıftan üniversite hazırlık aşamasına varıncaya kadar, farklı zorluk ve içerikte alternatifler bulunmaktadır. Mesleki hazırlık kitapları, yabancı dilin yanında teknik terimlerin öğrenilmesini de mümkün hale getirmektedir.

Set halinde ve birden fazla kitap içeren, yayınlar, birbirinin devamı niteliğindeki kitapları peş peşe okuma fırsatı vermektedir. Eğitim setleri, kişilere bireysel ya da grup olarak dil çalışması yapma imkanı sunmaktadır.

Yabancı dil bilen edebiyat tutkunları, Charles Dickend’tan William Shakespeare’e, Jules Verne’den Mark Twain’e kadar pek çok yazar tarafından kaleme alınan ölümsüz eserleri orijinal dillerinde okuyarak Türkçe çeviriler ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yabancı Dil Kitaplarını Kimler Okuyabilir?

Yabancı dil kitapları son derece geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Okul öncesi dönemde bulunan çocuklar yabancı dil kitapları sayesinde erken yaşta yabancı dil alt yapısına kavuşmaktadır. Farkı zorluk seviyelerinde hazırlanan kitaplar, öğrenciliğin başlangıcından sonuna kadar alınan yabancı dil eğitiminde destekleyici bir rol üstlenmektedir.

Bireysel olarak yabancı dil öğrenmeye çalışan kişilerin temel yardımcısı durumuna dönüşmektedir. Yabancı dil bilen kişiler için düzenli bir biçimde yabancı kitap okumak ise dillerini geliştirmelerine ve öğrendikleri bilgileri pekiştirip unutmamalarını sağlamaktadır.

Yabancı Dil Kitapları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Farklı yayınevleri tarafından yayımlanmış olan farklı tür ve uzunlukta yüzlerce yabancı dil kitabı seçeneği vardır. Hikaye ve eğitim setleri, birden fazla birden fazla benzer temalı kitaplardan meydana gelmektedir. Öğrencilerin, okuyucuların ya da araştırmacıların yabancı dilde kitap seçimi yaparken amaçlarına yönelik hareket etmeleri, gerçekleştirecekleri tercihi kolaylaştırmaktadır.

Okuyucular, belli yazarlar tarafından yazılan yabancı dil kitaplarının dışında araştırma ekipleri ve komisyonlar tarafından hazırlanan kolektif yayınlardan da faydalanmaktadır. Anonim niteliği taşıyan kitapların yazarları bilinmemekle beraber farklı dillerde yazılan içerikleri nedeni ile dil pratiği yapmak amacı ile tercih edilmektedir. ayrık sayfalardan oluşan dil kartları da dil pratiği için bir diğer alternatif olarak karşımıza çıkar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.