Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Yağmur Özgür Güven

Türkiye hayvan hakları savunucusu olarak bilinen Yağmur Özgür Güven, 1 Nisan 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Aynı zamanda piyanist ve yazar olan Güven, Deneye Hayır Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak tanınmaktadır.

Lisans öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamlayan Güven, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda kadrolu öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Türkiye’de hayvan hakları üzerine pek çok çalışması bulunan Güven, farkındalık oluşturmak için yapmış olduğu çalışmalarını ve tepkilerini kaleme almış ve kitap olarak yayınlamıştır.

Türkiye’de en çok ismi duyulan HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı olarak görev yapan Güven, Lüleburgaz’da hayvan barınağında gönüllü olarak çalışmıştır.

Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi uzaktan eğitim programında Laborant ve Veteriner Teknikerliği bölümünde eğitim almıştır.

Şuan da Deneye Hayır Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.

Ayrıca Güven, Yeşil Gazetesinde hayvan deneyleri üzerine yazılarını yayınlamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.