Sıkça Sorulan Sorular

üye olmak için ana sayfamızdan, sağ üst köşede bulunan "ÜYE OL" butonunu tıklayın. Üyelik sayfasında Ad, Soyad, E-Posta ve Parola bilgilerini eksiksiz doldurarak hızlı üye olabilirsiniz.

Alışveriş yapmak için üye girişi yapmalısınız. Sipariş vermek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz. İncelediğiniz ürünü sepetinize ekleyiniz. “Sepetim” sayfasında ürün bilgilerinizi kontrol ediniz. Değişiklik yapmak istediğiniz alanlar varsa güncelleyiniz. Ödeme yapmak için “Siparişi Tamamla” butonuna basınız. Teslimat ve fatura adresinizi seçiniz. “Yeni Adres Ekle” seçeneği ile farklı bir teslimat adresi girebilirsiniz. “Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı.” seçeneğini tıkladığınızda, teslimat adresinize fatura kesilecektir. Siparişi tamamla butonuna basarak “Ödeme” sayfasına gelerek ödeme tipini seçiniz. “Ön Bilgilendirme Formu & Mesafeli satış sözleşmesi'ni okudum, onaylıyorum.” kabul sözleşmelerini onayladıktan sonra “SİPARİŞİ TAMAMLA” seçeneği ile siparişinizi sonlanlandırınız.

Sitemizde satılan ürünlerin yurt dışına gönderimleri yapılmamaktadır.

Siparişinizi oluşturma aşamasındayken “Ödeme” sayfasında yer alan “Fatura Adresi” bölümünden “+Yeni Adres Ekle” butonunu tıklayınız. “Adres Tipi”nizi “Kurumsal” olarak işaretleyiniz. Bu şekilde formu doldurunuz ve kaydediniz.

Evet. Siparişinizi oluşturma aşamasındayken “Ödeme” sayfasında yer alan “Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı.” seçeneğini boş bırakmanız/tıklamamanız durumunda fatura ile ürünlerin farklı adreslere gönderilmesi sağlanacaktır.

Verdiğiniz siparişler; 2-4 iş günü ve her halükarda yasal süreç içerisinde, kargo şirketine teslim edilir. (Havale siparişlerinde ödeme onaylandıktan sonra geçerlidir.)

Sitemizden vermiş olduğunuz 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde yurtiçindeki gönderimler için kargo ücretsizdir. 50 TL altındaki alışverişlerinizde 5 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.Ancak satış anında yürüttüğümüz ve/veya www.kitapkolik.com’dan şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını size yansıtmayabiliriz.

Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı, kırık ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin tarafınıza kırık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

Ürününüzü/Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihinden itibaren “Üyelik Koşulları > Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” ile ürününüzün/ürünlerinizin kusurlu/arızalı/bozuk olması halleri haricinde- 14 (on dört ) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Yurtdışı teslimatlı siparişlerde cayma hakkı kullanılması durumunda kargo gönderi ücreti müşteriye ait olacaktır.

Ürün/Ürünler; orijnal ambalajı, varsa promosyon ürünü birlikte tarafımıza ulaşmalıdır. Varsa koruma bandının çıkarılmamış olması, ürünün/ürünlerin işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması ve ambalajı ile ürünün hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Hasar Tespit Tutanağı” ile bunu belgelemeniz durumunda işlem yapılmaktadır.

“Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler”e konu olan ürünlerin ambalajı açıldığı an ve kullanıcı hatası sonucu kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürünlere iade işlemi yapılamamaktadır.

İadesi kabul edilmeyen ürünler, tarafınıza geri gönderilmektedir.