Ayrıntı Yayınları

En çok satan ve en yeni Ayrıntı Yayınları kitapları hangileridir? Ayrıntı Yayınları klasikler serisi, Ayrıntı Yayınları sarı kitaplar ve Ayrıntı Yayınları yeni çıkan kitaplar dizisini burada bulabilirsiniz.

1988 yılında yayımlamış olduğu Şenlikli Toplum kitabı ile yola çıkan Ayrıntı Yayınları, 12 Eylül’ün yaratmış olduğu boğucu atmosferin dağıldığı fakat ortaya çıkan görüntülerin netleşmediği, ekolojik duyarlılığın artmaya başladığı, Sovyet sisteminin dağıldığı dönemde kurulmuş ve o yılların duyarlılıklarına seslenmiştir. Ayrıntı Yayınları 20 yılı aşkın bir süredir, sanat ve düşünce dünyasını usta kalemler ile listesini zenginleştirmeye devam etmektedir.

Ayrıntı Yayınları, Jean Baudrillard ve Michel Foucault gibi düşünürlerin seçme eserler dizilerini yayımlamış, John Fowles, Steve Jones, Gerard Genette, Jeremy Gilbert, Philip Roth, Jean Genet, Chuck Palahniuk, John Fowles, Julian Barnes, Tom Robbins gibi usta edebiyatçıların tüm eserlerinin okuyuculara ulaşması için çaba göstermiştir.

Aynı zamanda Georges Perec’in Kayboluş’u, Jack Kerouac’ın Yolda’sı ve Ursula Le Guin’in Hep Yuvaya Dönmek’i gibi zorlu projeleri üstlenen Ayrıntı Yayınları, Zülküf Kara’nın Bauman Sosyolojisi’ni, Mehmet Güleryüz’ün Güleryüzlü Sohbetler’i, Tayfur Cinemre’nin Anılar Belleğimizin Bekçileridir’i gibi yerli yazarların eserlerini de okuyucular ile buluşturmuştur.

Ayrıntı Yayınları tüm bu zorlu projeleri çok değerli entelektüeller, editörler, çevirmenler, dizgiciler, redaktörlerin ve her türlü hizmet dağıtım elemanları ile başarmıştır. Bu nedenle de Ayrıntı Yayınları kolektif bir emeğin ürünü olarak 20 yılı aşkın bir süredir yayın hayatında yerini korumaktadır. Ayrıntı Yayınları yaklaşık 30 yılda çeşitli diziler halinde 1000’den fazla kitap yayımlamış ve yeni alanlara da açılmaya hazırlanmaya devam eden bir yayınevi olma yolunda ilerlemektedir.

Ayrıntı Yayınları postmodern edebiyata yeterince ilgi gösteren, çoğunlukla çok iyi kitaplar çıkaran ve okuyucuların takdirini kazanan bir yayınevidir. Aynı zamanda Ayrıntı Yayınları yeraltı edebiyatı dizisi ile birçok gerekli kitabın Türkçeye çevrilmesine de katkıda bulunmuş bir yayınevi olma özelliği taşımaktadır. Sizler de en çok satan ve en iyi Ayrıntı Yayınları kitapları dizisini incelemek için Kitapkolik’i ziyaret edebilirsiniz.