İthaki Yayınları

Dünyaca ünlü edebiyat eserlerini Türk okuyucular ile buluşturan İthaki Yayınları, 1997 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğun günden bu zamana kadar yayıncılık sektöründe deneyimlerini profesyonellik ile birleştirip yoluna devam eden İthaki Yayınları hem yerli hem yabancı yazarların edebiyat ve bilim dünyasına kazandırılan eserlerini okuyucuların beğenisine sunmaya devam ediyor.

İthaki Yayınları Dünya Klasikleri, İthaki Yayınları unutulmuş fantastik klasikler, İthaki Yayınları Modern klasikleri, İthaki Yayınları bilimkurgu klasikleri, İthaki Yayınları çok satanlar, İthaki Yayınları en iyi kitapları ve İthaki Yayınları fantastik kitaplarda dahil birçok İthaki Yayınları kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kurulduğu zamandan bu yana yaklaşık 1000’den fazla kitap yayımlayan İthaki Yayınları, sevilen eserlerin yeni baskıları ve çağdaş dünya edebiyatının kült haline gelmiş yapıtlarının Türk diline kazandırılmasını sağlamıştır. Türkiye’nin en büyük on yayınevlerinden biri olarak kabul edilen İthaki Yayınları yerli ve çeviri eserler ile kendini her geçen gün zenginleştirmiştir.

İthaki Yayınları kitapları, değişik yaş gruplarına hitap eden yayınlarda oluşmaktadır. Boş zamanlarını okuyarak değerlendiren kişilerden edebiyat tutkunlarına, tarih ve sosyoloji meraklılarından futbol severlere kadar renkli okuyucu kitlesine hitap etmektedir. Oldukça geniş bir portföye sahip olan İthaki Yayınları kitap listesi, okuyuculara harika kitaplar arasında kaybolmayı vaat etmektedir.

Edebiyat ve edebiyat dışı alanlar olmak üzere kitaplarını iki genel gruba ayıran İthaki Yayınları okuyucuların ihtiyaçlarını temel almaktadır. Yediden yetmişe tüm yaş grubu isteklerine uygun kitaplara İthaki Yayınları sayesinde kavuşmaktadır. Polisiye, gerilim, fantastik, bilimkuru, korku romanları da İthaki Yayınlarının özde türleri olarak karşınıza çıkmaktadır. Aradığınız kitap dünya klasikleri ya da çağdaş dünya edebiyatına ait eserler ise İthaki Yayınları kategorisi altında ulaşmanız mümkündür.

Mizah ve çizgi roman tutkunlarını da unutmayan İthaki Yayınları size uygun en çok satan kitapları sunmaktadır. Türkçe edebiyat konusunda da iddiasını koruyan İthaki Yayınları Gökhan Akçura, Kemal Tahir, Yılmaz Güney, Suat Derviş gibi yazarlar ve sanatçıların sevilerek okunan eserlerini de bu seride okurlara sunmuştur. İthaki Yayınları sizlere keyifli okuma zamanı yaratacaktır.

İthaki Yayınları bilim kurgu serisi içinde yaşadığınız dünyanın gerçekliğini sorgulayan ve distopyaları kendi kurgusal çekiciliği içinde betimleyen romanları da meraklılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. İthahi Yayınları tarafından en yeni baskıları ile edebiyat severlerin karşısına çıkan Ray Braudbury, Isaac Asimov, Aldous Huxley ve Roger Zelazny gibi cesur yazarların eserlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çocukları da unutmayan İthaki Yayınları Çocuk Kitaplığı ile hem küçük okuyucuların hem de ebeveynlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. İthaki Yayınları Fantastik Çocuk Öyküleri, gizli dünyalar, fabl tadında masallar da İthaki Çocuk Kitaplığı içinde hayat buluyor. Bilimkurgu ve fantastik edebiyat türlerinde zirveye ulaşan İthaki Yayınları bilim kurgu serisi, yayınevinin en iddialı kitap serilerini oluşturmaktadır. Yeni çıkan İthaki Yayınları kitap kategorisinde kolaylıkla bulacağınız İthaki Yayınları bilim kurgu kitapları, okurlar tarafından en çok beğenilen yayınlar arasında yer almaktadır. İthaki Yayınları ile sizlerde eşsiz bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Kitapkolik İthaki Yayınları kategorisi altında yer alan kitapları inceleyin.