Metis Yayınları

1982 yılında kurulan Metis Yayınları Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri olmayı başarmıştır. 1987 yılına kadar edebiyat dışı kitaplara bünyesinde yer veren Metis Yayınları daha sonra Türkçe ve çeviri edebiyat eserlerini de okuyucular ile buluşturmuştur. En çok satan ve en iyi Metis Yayınları, Metis Yayınları listesi, Metis Yayınları bilim kurgu serisi, Metis Yayınları kitapları, Metis Yayınları en iyi kitaplar ve daha fazla Metis Yayınları kitap dizilerini burada bulabilirsiniz.

Okuyucunun ilgisini çekmeyi başaran Metis Yayınları edebiyat kitapları arasında Yüzüklerin Efendisi, Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, Yaz Geçer, Üç Aynalı Kırk Oda gibi klasikleri de bulabilirsiniz. Metis Yayınları imzalı uluslararası yazarların da Türkçeye kazandırılan kitapları bulunmaktadır. Thomas Bernarda, Henri Bachau, Ursula K. Le Guin gibi yabancı yazarların yanı sıra Engin Geçtan, Murathan Mungan ve Bilge Karasu gibi yazarların kitapları da Metis Yayınları çatısı altında basılmaktadır. Edebiyat dünyasının yeni isimleri Ayhan Geçgin, Barış Müstecaplıoğlu ve Murat Uyurkulak gibi isimlerin kitaplarına da Metis Yayınlarından ulaşabilirsiniz.

Metis Yayınları’nda Edebiyat Dışı Kitaplar

Yayınevinin kuruluşundan bu yana tarih, toplum ve felsefe serisi olarak adlandırılan edebiyat dışı eserler de ilgi odağı oluyor. Metis Yayınları edebiyat dışı kitaplar, yayınevinin listesini genişletiyor. Yayın yönetmenliğini Semih Gökmen ve Tuncay Birkan’ın yapmış olduğu seriler, bilginin etkileyici ve çığır aşan vizyonunu göz önünde sermektedir. 2001 yılından bu yana Metis Yayınları eleştiri kitapları, stilistik, fenomenoloji, Marksist eleştiri, psikanalitik eleştiri, yapısalcılık örnekleri içermektedir. Yayın yönetmenliğini Orhan Koçak’ın yapmış olduğu eleştiri kitapları Metis Yayınları’nın omurgasının ana parçalarından birini oluşturmaktadır. Ayrıca 2010 yılından bu yana Metis Yayınları bünyesinde yer alan Metis Defteri serisinde de makale seçkileri bulunmaktadır. Kültürel ve siyasal konuları tartışan metinlerin yer aldığı kitaplar, derlemelerden oluşmaktadır.

Metis Yayınları İle Ötekinin Sesine Kulak Vermek

İnsana ait notlar düşen kitapları okurları ile buluşturan Metis Yayınları Ötekini Dinlemek serisi Müge Gürsoy Sökmen ve Saffet Murat tura tarafından yayına hazırlanmış diğer insanlar ve kendiniz ile ilgili sezgilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak eserlerden oluşmaktadır. Metis Yayınlarının diğer bir önemli serisi de kadın araştırmalarından oluşmaktadır. Seri feminist literatüre yeni eserler kazandıran ve klasikleri dilimizde okurlarına sunmuştur.

Metis Yayınları Çocuklara da Yer Veriyor

Çocuklara felsefe konusunda keyifli bir başlangıç yapma imkanı veren Metis Yayınları Küçük Filozoflar Dizisi ile 8-12 yaş çocuklara felsefe bilgisi ile felsefi düşünce yetisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Sokrates, Kant, Marx, Lao-Tzu, Leibniz, Descartes gibi ünlü düşünürlerin hikayelerini anlatan felsefe kitaplarına yer vermiştir. Metis Yayınları özel serilerini, yetişkin ve çocuk kitaplarını, çeviri ve yerli edebiyat eserlerini Kitapkolik aracılığı ile hemen sipariş verebilirsiniz.