Tudem Yayınları

7 ayrı markası ile yaklaşık 35 yıldır eğitim ve kültür yayıncılığı alanında faaliyet gösteren Tudem Yayınları 1984 yılında kurulmuştur. Yayınevi uzun süredir eğitim ve kültür sektöründe çıkarttığı kaynaklar ve kitaplar ile adından başarıyla söz ettirmektedir. En çok beğenilen yayınevlerinden biri olan Tudem Yayınları yayıncılık sektörünün taşıdığı sorumluluk bilincinden dolayı edebiyat dışında eğitim ve kültür kitaplarında nitelikli içeriği estetik bir tasarımla sunulmasını önemseyerek çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmektedir.

1984 yılında İzmir’de bir büro olarak kurulmuş ve İzmir merkez ofisinin yanında İstanbul, Ankara ve İzmir’de dört kitabevine ve 100’ün üzerinde çalışanı olan Tudem Yayınları başarılı bir yayınevidir. Üstelik Türkiye’nin her bir yerinde 200’ü aşkın bayisi, zincir, perakende ve internet satış kanalları olan Tudem Yayınları sektör liderlerinden biri haline gelmiş, çocuk, genç, yetişkin tüm okuyuculara ulaşmayı hedeflemiş ve bu yolda emin adımlarla ilerlemiş bir yayınevidir.

Her Yaş Grubu İçin Tudem Yayınları

Tudem Yayınları, eğitim sistemi içerisinde ilkokul ve ortaokula yönelik yeni, çağdaş yayınlarını her yıl öğrencilere ve eğitimcilere sunmaya hızlı bir şekilde devam ediyor. Tudem Yayınları, Uçanbalık Eğitim ile 2-7 yaş grubu çocukların okula ve hayata hızlı bir şekilde hazırlanmasını sağlayan eğitim setleri ve kitaplar hazırlamaktadır. Tudem Yayınları adı altında dört ayrı kültür markası ile farklı türleri okuyucular ile buluşturmaktadır.

Tudem Yayınları, Türk ve dünya edebiyatından şiir, öykü, deneme, roman, çizgi roman, biyografi gibi farklı edebi türdeki eserleri kendi bünyesinde barındırmaktadır. Yayınevi aynı zamanda klasiklerden polisiyeye, gerilimden tarihe kadar birçok kitap dizisine de yer vermekte ve her geçen gün kendi bünyesine yeni kitaplar ile yazarlar kazandırmaya devam etmektedir.

Tudem Yayınları, yayıncılık faaliyetlerinin yanı sıra etkinlikler ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile de edebiyatın daha fazla gelişmesine yıllardır katkı sağlamaktadır. 2003 yılından bu yana düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri ile çocuk ve yetişkin edebiyatına yeni eserler ve yazarlar kazandırmaya devam ediyor. Yaklaşık dokuz yıldır kesintisiz bir şekilde yayınlanan ve ücretsiz olarak dağıtılan “İyi Kitap” dergisi ile çocuk ve gençler için iyi kitapları seçip okutmak isteyen öğretmen ve ebeveynlere rehberlik etmeye de devam etmektedir.

Aynı zamanda Tudem Yayınları, okurun aramış olduğu kitabı en kolay şekilde bulmasını sağlamaktadır. Yayınevi geçmişte edebiyat çevresinde yeteri kadar itibar görmeyen çizgi romanlar ve karikatürleri dahi günümüzde ciddi bir değer kazanması içi okuyuculara sunmaktadır.