Sıralama seçin
Toplam 370 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 10 11 12

Yitik Ülke Yayınları

1997 yılında projelendirilen Yitik Ülke Yayınları, bir düş yolculuğu olarak adlandırılmasının yanı sıra edebiyatın ve sözcüklerin gücüne inan bir yayınevidir. Bu yüzden internet dünyasının katılımcı ve paylaşıma açık gerçek bir edebiyat dergisi olarak nitelendirilmektedir. İnternette bulunan en köklü şiir, edebiyat ve kültür sanat dergilerinden biri olan Yitik Ülke Yayınlarının yaratıcısı ise şair ve yazar Kadir Aydemir olmuştur.

Yitik Ülke Yayınları 1997 yılında İstanbul/Kadıköy’de Başka isimli şiir dergisi ile yola çıkmış ve bu dergi toplam 11 sayı yayımlanmıştır. Yayınevi 1997 ve 1999 yılları arasında internet ortamında m/RC serverlarından Dal Net’te Yitik Ülke kanalını kurmuştur. Temeli de 1997 yılında atılmıştır.

Yitik Ülke Yayınları 2000 yılının Mart ayında ise şiir ve edebiyat dergisi sayfalarını kurmuş ve böylelikle yayın markalarını geniş kesimler tarafından duyurmaya başlamışladır. 2006 yılında kurucu editörleri olan Kadir Aydemir tarafından faaliyete geçirilmiştir.

Aynı zamanda Yitik Ülke Yayınları genç yazarların edebiyat ile ilgilenen tüm yazar adaylarının şiir, öykü, roman, sinema, deneme, araştırma gibi dallardaki dosyaları seçerek kitap haline getirmeye başlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.