Sıralama seçin
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Yukio Mişima

Oyun Yazarı Yukio Mişima 14 Ocak 1925 yılında Yotsuya, Tokyo, Japonya’da Dünya’ya gelmiştir. Yazarın gerçek adı Hiraoka Kimitake’dir. İlk hikaye kitaplarını çocukluk yıllarında yazmaya başlamıştır. Yukio Mişima Babasının ısrarcı tavrı yüzünden Tokyo Üniversitesi’nde hukuk eğitimi almıştır. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra başladığıi memuriyette ancak bir yıl çalışabildi. Görevinden istifa eden Yukio Mişima, bütün zamanını yazmaya ayırdı.

Yukio Mişima’nın kısa zamanda uluslararası bir ün kazanmasını sağlayan Bir Maskenin İtirafları, 1948 yılında yayımlandı. Çok sayıda roman, popüler dizi romanı ve öykü kitapları yazmıştır. Bunların yanı sıra denemeler, edebiyat eleştirileri ve kabuki tiyatrosu ve geleneksel no oyunları için çağdaş metinler kaleme almıştır.

Çağdaş Japon edebiyatının en önemli yazarı olarak kabul edilen Yukio Mişima, 1970’te ününün ve prestijinin zirvesinde iken İntihar etmiştir. 25 Kasım 1970 yılında yaşamına son verdiği intihar Henry Miller ve Marguerite Yourcenar gibi yazarların kitaplarına konu olmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.