Sıralama seçin
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Yuval Noah Harari

1976 yılında İsrail’in kuzeyinde yer alan Kiryat Ata’da dünyaya gelen Yuval Noah Harari, edebiyat dünyasında tarih alanındaki çalışmaları ile tanınmaktadır. Yazmış olduğu eserleri ile çok satanlar arasında yer alan Harari, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere’ye gitmiştir. İngiltere’de Oxford Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayan Harari, Kudüs Hebrew Üniversitesi Tarih Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Tarih alanında pek çok araştırma yapan Harari, çalışmalarını tarih alanında yoğunlaştırmıştır. Dünyanın en ünlü yazarlarından birisi olan Harari, yazmış olduğu Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens eseri ile listelerde çok satanlar arasında yer almıştır. Yazmış olduğu bu eser 20 ayrı dile çevrilerek dünya genelinde yayınlanmıştır. İsrailli tarihçi yazar Harari, Jared Diamond ve Frans De Waal adlı yazarlardan etkilenmiştir.

Ayrıca ünlü yazar Harari’nin adından çokça söz ettirdiği Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi eseri ile 21. Yüzyıl İçin 21 Ders eseri sayesinde listelerde ilk sıralarda yer almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.