Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Z. Bengi Semerci

Psikoloji ve kişisel gelişim konuları hakkında eserleri bulunan Bengi Semerci, 1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının görevi nedeniyle liseye kadar eğitimini çeşitli illerde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Akademik hayatına devam eden Bengi Semerci, Erişkin Psikiyatri uzmanlığını eline almıştır. Daha sonra yine aynı üniversite de Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaya başlamıştır.

Akademik başarılarına devam eden Semerci, doçentlik unvanına eline almış ve son olarak da profesörlük unvanını eline alarak Ankara’da ki görevinden ayrılmıştır. Buradan ayrılan Semerci, İstanbul’a yerleşip çalışmalarına burada devam etti. Birçok üniversitelerde dersler veren Semerci, ayrıca serbest hekimlikte yapmıştır.

Profesör Doktor Bengi Semerci’nin dikkat eksikliği ve birçok hastalık üzerine çalışmış olduğu makaleler yurtdışı ve yurtiçi olmak üzere dergilerde yayınlanmış yazıları bulunmaktadır.

Hacettepe AIDS Tedavi ve Araştırma Merkez müdür yardımcılığı yapmış olan Semerci, cinsel sağlık ve AIDS eğitimleri üzerine yapmış olduğu konuşmalarının yanı sıra bu konu hakkında yazmış olduğu kitaplarında da bilgiler vermiştir.

Sabah gazetesi ve Elegans dergisinde köşe yazarlığı yapan Semerci, birçok kitabında yazarı olmuştur.

Profesör Doktor Bengi Semerci evli ve bir çocuk annesidir.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.