Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Zafer Doruk

Öykü yazarı Zafer Doruk, 1956’da Bitlis'te doğmuştur. Yazar Zafer Doruk altı yaşındayken ailesi ile beraber Adana'ya yerleşmişlerdir. Hayatının 52 yılını taşındıkları Adana’da geçirmiştir. Yazar Adana Erkek Lisesi'ni tamamladıktan sonra erken yaşlarda yaşama atılmıştır. Zafer Doruk 22 yaşında Dünya evine giriş yaptı ve bu evlilikten 3 çocuğu Dünya’ya geldi. Yazar bir dönem Fabrika işçisi olarak çalışmıştır. Daha sonra ayakkabı mağazası açtı fakat işleri kötü gidince mağazasını kapatma kararı aldı. Mağazasını kapattıktan sonra işportada terlik satmaya başladı.

Zafer Doruk 1995 yılında Bir Uçumluk Kanat Lütfen isimli dosyasıyla Orhan Kemal Öykü Ödülü'ne layık görüldü. Yazar 2000’de bir öyküsü ile Oktay Akbal Öykü Ödülü ikinciliğini kazanmıştır. Yazar 2002 yılında Çal Dedim Klarnetçi Çocuğa, 2004 yılında Aşkgüzar, 2006 yılında Soyka ve 2012 yılında Beyaz Atlı Geceler ismini verdiği öykü kitaplarını yayınlamıştır.

Yazar Soyka isimli öyküsü ile Abdullah Baştürk İşçi Öyküleri Ödülü'ne değer görüldü. Başka bir öyküsü, Avustralya'da 42 dilde yayın gerçekleştiren SBF radyosu tarafından organize edilen uluslararası öykü yarışmasında Türkçe dalında birinciliği kazandı. Zafer Doruk’un Seçme öyküleri Ay Işığının Bilirkişiliği isimli kitapta bir araya getirildi. Yazar 2008 yılından itibaren İstanbul'da hayatını sürdürmeye devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.