Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Zübeyir Tokgöz

Yazar Zübeyir Tokgöz, 1971 yılında Kırşehir’de Dünya’ya gelmiştir. Zübeyir Tokgöz lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde alarak 1990’da mezun olmuştur. Yazarın Demokratikleşme Sürecinde Siyasi Partiler adlı araştırma kitabı 1999’da yayımlanmıştır. Ayrıca Küre adlı romanı 2006’da ve Ongay adlı öykü kitabını ise 2007’de yayımlanmıştır.

Zübeyir Tokgöz’ün çocuk edebiyatında gerçekleştirdiği çalışmalar devam etmektedir. Yazarın Robot Muncuk adlı çocuk öykü eseri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2011’de, Ahi Evran ve Ahilik Sistemi adlı resimli kitabı 2012’de yayımlanmıştır. Yazar Zübeyir Tokgöz’ün Kalkınmanın Gücü Kooperatifçilik adlı kitabı da okur severler için yayımlanmıştır.

Yazar, kaleme aldığı eserlerinde çocukların bilimsel duyarlılığını yükseltmeye gayret göstermektedir. Gökbilimini konu alan Hidrojen Aşısı ve Satürn Gezegeninde Kayak Pisti adlı çocuk öykü kitaplarını 2013’de yayımlamıştır. Farklı birçok dergide makaleleri yayımlanan Zübeyir Tokgöz’ün öykü, roman ve çocuk kitapları alanındaki çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.