Sıralama seçin
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.
1 2

Zülfü Livaneli


Asıl adı Ömer Zülfü Livaneli olan yazar 20 Haziran 1946 yılında Konya’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymuş ve saz çalmayı öğrenmiştir. 1964 yılında Ülker Tunçay ile evlendi, bu evlilikten de Aylin Livaneli dünyaya geldi.

Müziği sayesinde yurt içinde ve yurt dışında birçok ödül alan Zülfü Livaneli, özgün film müzikleri de yapmış çeşitli konserler vermiştir. Kendine has yorumları sayesinde dünyaca tanınmaya başladı. 1997 yılında verdiği konsere 500.000 kişi gelerek o dönemin en büyük rekorunu kırmayı başarmıştı.

Şarkıları edebiyat ve şiirle iç içe geçen Zülfü Livaneli, Orhan Veli, Nazım Hikmet, Yaşar Kemal, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ataol Behramoğlu ve Sabahattin Ali’nin şiirlerini şarkı yaptı. Müzisyen kimliğinin yanı sıra deneme, hikaye ve roman da yazdı.

Zülfü Livaneli’nin kitapları Türkiye dışında Çin, İspanya, Güney Kore ve Almanya’da çok satanlar listesine girmeyi başardı. İlk romanı “Engereğin Gözündeki Kamaşma” Balkan Edebiyat Ödülü kazandı. Kitap daha sonra İspanya, Çin, Kore ve Almanya’da satışa çıktı.

Yazarın 2001 yılında yazdığı “Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm” romanı Yunus Nadi Yayımlanmamış Roman Ödülünü kazandı. 2006 yılında da “Mutluluk” romanı ile beraber Barnes & Noble Yeni Büyük Yazarları Ödülünü kazandı. Yazarın farklı alanlarda yazdığı eserleri ise otuzdan fazla uluslararası ödülle taçlandı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.