Sıralama seçin
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.

Zygmunt Bauman 

Sosyoloji, destan, araştırma ve inceleme türlerinde eserleri olan ünlü Zygmunt Bauman, 19 Ekim 1925 yılında Polonya’da doğmuştur. Yahudi kökenli olan Bauman, Nazi Almanya’sı Polonya’ya girene kadar burada ikamet etmiştir. Daha sonra öldürüleceği korkusu ile buradan göç edip Sovyetler Birliği’ne yerleşmiştir. Savaş bittikten bir süre sonra Varşova Üniversitesi’nde doktorasını yaparak Doçentlik unvanını eline almıştır.

Zygmunt Bauman 1954 ve 1968 yılların da Varşova Üniversitesi’nde Sosyoloji dersleri vermiştir. Bu yıllarda aynı zamanda Polonya Komünist Partisi üyesi olan Bauman, bu nedenlerden dolayı sosyoloji profesörlük unvanını kaybetmiştir.

Zygmunt Bauman bu olaylar üzerine İsrail’e göç etmek zorunda kalmıştır. Daha sonra Büyük Britanya’nın çağrısı sayesinde Profesörlük unvanını tekrar eline alan Bauman, bir süre çalışmalarını burada sürdürmüştür.

Yapmış olduğu çalışmaları Modernizm ve Totaliterizm arasındaki bağlantılar hakkındaki yazılarıyla Baumon adını ön plana çıkarmayı başarmıştır. Baumon aynı zamanda postmodernizm hakkındaki yaptığı çalışmaları sayesinde de önemli bir yere sahip olmuştur.

Baumon yaptığı çalışmaların sonunda Amalfi ve Theodor Adorno Ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

35’den fazla eseri olan ödüllü yazar Zygmunt Bauman 9 Ocak 2017 yılında Birleşik Krallıkta hayata gözlerini yummuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.