10-15 Yaş Arası Çocukların Okuması Gereken 25 Kitap - Kitabı Satın Al

10-15 Yaş Arası Çocukların Okuması Gereken 25 Kitap

10-15 yaş aralığı, çocukların zekası ve gelişimi için önemli bir dönemdir. 10-15 arası yaştaki çocukların zihinsel gelişiminde, kitaplar çok önemli bir yere sahiptir. Çocukları iyiye, güzel olana, doğruya yönlendirmeyi hedefleyen tüm zamanların en çok satan ve okunan kitaplarını sizler için bir araya getirdik. Etkisi uzun süre devam eden, hayranlık uyandıran eserlerden çocuklarınızı mahrum bırakmamanızı tavsiye ederiz.

10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler arasında yer alan kitaplar, tüm dünya çocuklarının iyi yönde gelişmesi için yardımcı olmaktadır. Beğeninize sunmuş olduğumuz çocukların okuması gereken en popüler kitaplar, pek çok dile çevrim yapılmıştır. Dünya çapında önemli bir yere sahip olan 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken kitapları ve içeriğinde yer alan karakterleri çocuklarınızla mutlaka tanıştırmalısınız. Hem sizin hem de çocuğunuzun severek okuyabileceği, 10-15 yaş arası çok satan kitaplar arasında yer alan eserlere KitapKolik ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Jose Mauro de Vasconcelos: Şeker Portakalı

Brezilyalı yazar Jose Mauro de Vasconcelos’un tarafından kaleme alınan Şeker Portakalı eseri, 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler arasında yer almaktadır. Şeker Portakalı eseri sayesinde her dönemde çok satanlar arasında yer alan Jose Mauro de Vasconcelos, Brezilya edebiyatının en önemli yazarlarından birisidir. Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Zeze’nin başından geçen olayları kaleme alan Jose Mauro de Vasconcelos, ayrıca eserinde kendi çocukluğuna ait hikayeleri de kaleme almıştır. 16 ayrı dile çevrilip dünya genelinde çok satanlar arasında yer alan Şeker Portakalı, 10-15 yaş grubu çocukların mutlaka okuması gereken eserler arasında yer almaktadır.

Ferenc Molnar: Pal Sokağı Çocukları

Macar edebiyatında önemli bir yere sahip olan Ferenc Molnar, adını üne kavuşturan Pal Sokağı Sakinleri eseri ile tanınmıştır. Yayınlandığı ilk günden itibaren çok satanlar listesinde her dönemde yerini koruyan Pal Sokağı Sakinleri eseri, kendi oyun sahalarını zengin çocuklarından korumak isteyen yoksul çocukların hikayesini anlatmaktadır. Pal Sokağı Sakinleri, dünya çapında en ünlü Macar romanı olarak kabul edilmiştir. 10-15 yaş grubu çocukların okumaları gereken eserler arasında yer alan Pal Sokağı Sakinleri, yazar Ferenc Molnar’ın başyapıtı olarak görülmüştür.

Carlo Collodi: Pinokyo

İtalyan yazar Carlo Collodi, kaleme almış olduğu Pinokyo eseri ile dünya çapında büyük üne kavuşmuştur. Çizgi film ve sinema filmlerine konu olan Pinokyo eseri, izleyiciler ve eleştirmenler tarafından tam not almıştır. En iyi çocuk romanlar arasında yer alan Pinokyo eseri, dünya çocuk edebiyatının başyapıtları arasında yer almaktadır. Modern çocuk edebiyatının ilk örnekleri arasında olan Pinokyo, küçük bir çocuğa dönüşen kukladır. Yaşlı ve yalnız yaşayan marangoz Gepetto usta tarafından yapılan Pinokyo’nun en önemli özelliği yalan söyledikçe burnunun uzamasıdır. 10-15 yaş grubu çocukların keyifle okuyacağı Pinokyo eseri, her dönemde çok satanlar arasında yerini korumaktadır.

Lewis Carroll: Alice Harikalar Diyarında

İngiliz çocuk edebiyatının en önemli yazarlarından birisi olan Lewis Carroll, kaleme almış olduğu Alice Harikalar Diyarında eseri ile dünya çapında büyük bir üne kavuşmuştur. Alice Harikalar Diyarında eseri ile yaşadığı dönemde büyük bir ilgi gören Lewis Carroll’un bu eseri pek çok çizgi film ve sinema filmlerine konu olmuştur. Alice adındaki küçük bir kız çocuğunun keşfettiği fantastik dünyada başından geçen olayları anlatan Alice Harikalar Diyarında eseri, çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer almıştır. 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler arasında yer alan Alice Harikalar Diyarında eseri, pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır.

L. Frank Baum: Oz Büyücüsü

Çocuk edebiyatı dünyasında önemli bir yere sahip olan L. Frank Baum, Oz Büyücüsü eseri ile dünya çapında büyük bir üne kavuşmuştur. 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler listesinde yer alan Oz Büyücüsü eseri, Doroth Gale’in hortuma kapılan evi ile geldiği Oz Diyarında yaşadığı olayları ve tekrar eve dönme çabasını anlatmaktadır. Tiyatro, çizgi film ve sinema filmlerine konu olan Oz Büyücüsü eseri, her dönemde çok satanlar arasında yer almıştır.

Jules Verne: Seksen Günde Dünya Gezisi

Bilimkurgunun babası olarak tanınmakta olan Jules Verne, Seksen Günde Dünya Gezisi eseri ile dünya çapında büyük üne kavuşmuştur. Çizgi film ve sinema filmlerine konu edilen Seksen Günde Dünya Gezisi, ayrıca beyaz perdede yoğun bir ilgi görmüştür. Yazar Jules Verne’nin en başarılı eserlerinden birisi olan Seksen Günde Dünya Gezisi, 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler arasında yer almaktadır. 80 günde dünyayı dolaşacağına serveti üzerine iddiaya giren Philead Fogg’un hikayesini kaleme alan Jules Verne, eseri sayesinde her dönemde çok satanlar arasında yerini korumayı başarmıştır.

Robert Louis Stevenson: Define Adası

Kaleme almış olduğu Define Adası eseri ile büyük üne kavuşan Robert Louis Stevenson, İskoç edebiyatının en önemli yazarları arasında yer almaktadır. Çocuk edebiyatında önemli bir yere sahip olan Define Adası, 10-15 yaş arası çocukları okuması gereken eserler arasında yer almaktadır. Çizgi film ve sinema filmlerine konu olan Define Adası, izleyiciler ve eleştirmenler tarafından tam not almıştır. Yazar Robert Louis Stevenson ilk başarını Define Adası ile elde etmiştir. İngiltere’de hancının oğlu olan Jim Hawkins’in bulduğu define haritası ile başlayan define macerasının anlatıldığı Define Adası eseri, İş Bankası Kültür Yayınları aracılığı ile yayınlanmıştır.

J. M. Barrie: Peter Pan

İskoç roman ve senaryo yazarı J. M. Barrie, en ünlü eseri Peter Pan sayesinde dünya çapında adını duyuran başarılı yazarlar arasında yer almıştır. Çizgi film, tiyatro ve beyaz perdede büyük ilgi ile izlenme rekorları kıran Peter Pan, çocuk edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Milli Eğitim Kurumları’nın da öneri kitap listesinde bulunan Peter Pan eserinde, yazar J. M. Barrie büyümek istemeyen bir çocuğun başından geçen olayları kaleme almıştır. Çok satanlar listesinde her dönemde yerini koruyan Peter Pan, İş Bankası Kültür Yayınları aracılığı ile yayınlanmıştır.

Mark Twain: Tom Sawyer’in Maceraları

Çocuk edebiyatının en önemli ve en çok satan yazarları arasında yer alan Mark Twain, yazım hayatının yanı sıra öğretmen olarak görev yapmıştır. Tom Sawyer’in Maceraları eseri ile dünya çapında büyük bir üne kavuşan Mark Twain’in bu eseri 10-15 yaş arası çocukların mutlaka okuması gereken eserler arasında yer almaktadır. Milli Eğitim Kurumları’nın öneri kitap listesinde yer alan Tom Sawyer’in Maceraları, ayrıca sinema filmine uyarlanmıştır. İzleyicileri ve okuyucuları tarafından her dönemde büyük ilgi toplayan Tom Sawyer’in Maceraları, ana karakter Tom Sawyer ve yakın arkadaşı Huckleberry Finn ile başlarından geçen heyecanlı maceraları anlatmaktadır.

Jules Verne: Denizler Altında Yirmi Bin Fersah

Fransız yazar ve gezgin Jules Verne, kaleme almış olduğu Denizler Altında Yirmi Bin Fersah eseri ile yakalamış olduğu başarıyı Seksen Günde Dünya Gezisi eseri sayesinde devam ettirmiştir. Çocuk edebiyatında çok satanlar arasında listelerde ilk sıralarda yerini koruyan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah eseri, Kaptan Nemo ve bilim adamı Pierre Aronnax’ın Güney Kutbu’na doğru yapmış oldukları yolculukta yaşanan maceraları anlatmaktadır. 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler arasında yer alan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Milli Eğitim Kurumları’nın öneri kitap listesinde yer almaktadır.

J. K. Rowling: Harry Potter

Kaleme almış olduğu Harry Potter serisi ile dünya çapında büyük bir üne kavuşan J. K. Rowling, İngiliz edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Yediden yetmişe herkesin yoğun ilgi gösterdiği Harry Potter serisi, her dönemde çok satanlar arasında yerini korumayı başarmıştır. Sinema filmlerine konu olan Harry Potter serisi, izlenme rekorları kırmıştır. Ayrıca fantastik roman türünde de satış rekorları kıran Harry Potter serisi, Harry Potter ve yakın arkadaşları olan Hermione Granger ile Ron Weasley’in başlarından geçen maceraları anlatmaktadır. Yapı Kredi Yayınları aracılığı ile yayınlanmış olan Harry Potter serisi, piyasaya ilk çıktığı zaman 24 saat içerisin 11 milyon satışa ulaşmıştır.

Antoine de Saint-Exupery: Küçük Prens

Kaleme almış olduğu Küçük Prens eseri ile dünya çapında büyük bir üne kavuşan Antoine de Saint-Exupery, yazım hayatının yanı sıra pilot olarak uzun bir süre orduda görev yapmıştır. Küçük Prens eserini ülkesi Fransa işgal altında iken kaleme alan Antoine de Saint-Exupery, eseri sayesinde her dönemde çok satanlar arasında yerini korumayı başarmıştır. 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler arasında yer alan Küçük Prens, Sahra Çölüne düşen bir pilotun Küçük Prens ile karşılaştıktan sonraki hikayesi anlatılmaktadır. Dünyanın en çok okunan ve en çok satan eserleri arasında yer alan Küçük Prens, Nurdan Yayınları aracılığı ile yayınlanmıştır.

Jose Mauro de Vasconcelos: Güneşi Uyandıralım

Brezilyalı yazar Jose Mauro de Vasconcelos, Şeker Portakalı eserinin devamı niteliğinde kaleme aldığı Güneşi Uyandıralım adlı eseri ile çocuk edebiyatında çok satanlar listesinde yerini korumuştur. Milli Eğitim Kurumlarının öneri kitap listesinde yer alan Güneşi Uyandıralım eseri, 10-15 yaş arası çocukların okumaları gereken kitaplar arasındadır. Yazar Jose Mauro de Vasconcelos, Güneşi Uyandıralım eserinde artık ergenlik çağına giren Zeze’nin birikmiş hüzünleri ile dolu hayatını kaleme almıştır. Çocukların keyifle okuyacağı Güneşi Uyandıralım eseri, Can Yayınları aracılığı ile yayınlanmıştır.

Jose Mauro de Vasconcelos: Delifişek

Dünya çapında çocuk edebiyatı kategorisinde en çok satan yazarlar arasında yer alan Brezilyalı yazar Jose Mauro de Vasconcelos, kaleme almış olduğu Delifişek eserini Şeker Portakalı ve Güneşi Uyandıralım eserinin devamı niteliğinde kaleme almıştır. Delifişek eserinde çocuk olan Zeze artık yetişkin olmuş ve hayatın gerçekleri ile artık yüz yüzedir. Yediden yetmişe herkesin sevdiği karakter olan Zeze, Delifişek eserinde yeni maceraları ile çocuk okurlarının karşısına çıkmıştır. Çok satanlar listesinde ilk sıralarda yerini koruyan Delifişek, Can Yayınları aracılığı ile yayınlanmıştır.

Şermin Yaşar: Abartma Tozu

Türk edebiyatı dünyasında kaleme almış olduğu çocuk kitapları ile adını ön plana çıkaran yazar Şermin Yaşar, Abartma Tozu eseri ile çocuk edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Milli Eğitim Kurumlarının öneri kitap listesi arasında yer alan Abartma Tozu, yazar Şermin Yaşar’ın en önemli eserlerinden birisidir. Bu eserinde özellikle 10-15 yaş arası çocuklara öğretici bilgiler veren Şermin Yaşar, eseri sayesinde çok satanlar arasında yer almıştır.

John Steinbeck: İnci

Nobel Edebiyat Ödüllü yazar John Steinbeck, kaleme almış olduğu eserleri sayesinde edebiyat dünyasında önemli bir yere sahiptir. Eseri İnci’de zenginliğin ve paranın getirmiş olduğu kötülükten ve felaketlerden bahseden yazar John Steinbeck, eseri sayesinde önemli pek çok ödüle layık görülmüştür. 10-15 yaş arası çocukların okuması gereken eserler arasında yer alan İnci eseri, yoksulluk içerisinde yaşayan Meksikalı Kino’nun bulduğu inci tanesi sonrasında ki yaşadığı olayları anlatmaktadır. Ayrıca sinema filmine konu olan İnci eserinde önemli pek çok tema işlenmiştir.

Christy Brown: Sol Ayağım

22 çocuklu bir ailenin 13. Çocuğu olarak dünyaya gelen Christy Brown, doğduğu gün beyin felci geçirmiştir. Uzun bir süre hareket ve konuşma gibi yeteneklerini kullanamayan Christy Brown, zaman içerisinde sol ayağını kullanarak yazım hayatına başlamıştır. Yazım hayatının yanı sıra iyi bir ressam olan Christy Brown, Sol Ayağım adlı eseri ile yayınlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi görmüştür. Sol Ayağım adlı eserinde kendi otobiyografisini kaleme alan Christy Brown, eserinde sol ayağı ile yaptığı başarılarından ve bu başarılarında kendisine yardımcı olan insanlardan bahsetmektedir. Ayrıca Sol Ayağım eseri Oscar Ödülü kazanan bir filme konu olmuştur. Okuyucularını ve izleyicilerini uzun bir süre etkisi altın bırakan Sol Ayağım eseri, çocukların okuması gereken önemli eserlerden birisidir.

Jules Verne: Ay’a Yolculuk

Aya Yolculuk, insanın Ay üstünde ilk yürüyüşünden yaklaşık olarak yüz sene önce, 1865 yılında yayımlanmıştır. Aya Yolculuk, insanlı Ay yolculuğu ile alakalı bilimsel düş gücü ve hiciv yönü ile epey zengin bir kehanet gibidir. Baltimore Silah Kulübü’nün elit üyeleri, Amerikan İç Savaşı’nın sonlanması ile boşluğa düşmüşlerdir. Bu kulübün başkanı bir uzay silahı icat ederek, Ay’a bir yolculuk etme fikrini ortaya atar. Yeni bir roman türü olan bilimsel romanın mucidi olarak görülen Jules Verne, bu eseri ile çağdaş bilimkurgunun kapılarını aralamıştır. Bugün hepimiz için herhangi şaşırtıcı bir yönü kalmamış pek çok bilimsel ilerleme, henüz ufukta dahi bulunuyorken, onun eserlerinde ayrıntıları ile anlatılmıştır. Jules Verne, fantastik maceralarında uzay yolculuğunun yanı sıra bilim geliştikçe yaşantımıza dahil olan denizaltıları, televizyonu ve oksijen tüpünü de öngörmeyi başarmıştır. Çok satan kitaplar arasındaki Ay’a Yolculuk eseri Jules Verne tarafından kaleme alınmıştır. İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanmış Aya Yolculuk eseri 10-15 Yaş Arası Çocukların Okuması Gereken eserler arasında yer almaktadır.

Miguel de Cervantes: Don Kişot

Don Kişot’u tanırsınız, hani şu ince ve uzun, sakallı, şövalye eserleri okuya okuya en sonunda şövalye olmak isteyen roman karakteri. Dulcinea del Toboso’ya aşıktır, kendisine benzeyen zayıf, çelimsiz Rocinante isimli bir atı vardır. Seyisi, yardımcısı ve arkadaşı Sanço Panza ile tartışır zaman zaman. İşte yel değirmenlerine karşı savaş açan Don Kişot, yaşlı şövalye, Miguel de Cervantes Saavedra’nın kaleme aldığı bu eserin baş kahramanıdır. Edebiyat eserlerinde roman türünün başlangıcı sayılan ve birinci Kısımı 1605 senesinde yayımlanan İspanyol edebiyatının başyapıtıdır. Yayımlandığı tarihten itibaren birçok dile çevrim yapıldı ve defalarca basıldı. Don Kişot Okunması gereken Popüler kitaplar arasında yer almaktadır. Türk edebiyat tarihinin değerli yazarları arasında yer alan Reşat Nuri Güntekin tarafından Don Kişot’un kısaltılmış, Fransızca bir versiyonundan çevrim yapılmıştır. Kitapta bulunan resimler, Gustave Dore’nin Don Kişot için yaptığı gravürler arasından seçilmiştir. Okur olacak bireyin kesinlikle okuyacağı eserler arasında yer almaktadır Don Kişot kitabı. Bir başka ifade ile Don Kişot’u okumamış birey okur-yazar sayılmaz. Don Kişot eseri Miguel de Cervantes tarafından yazılmıştır. Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanmış Don Kişot kitabının açıklamasını incelerek hemen satın alabilirsiniz.

Lev Nikolayeviç Tolstoy: İnsan Neyle Yaşar?

Lev Nikolayeviç Tolstoy, İnsan Neyle Yaşar eserindeki bütün öykülerinde insanın özünde iyilik olduğunu ifade etmektedir. Şeytan ve meleği temsil eden karakterleri eserlerinde kullanarak, insanın erken veya geç iyiliğin arkasından gidebileceğini vurgulamak ister. Yazar durum ne olursa olsun insanın iyilik yapması gerektiğini okuyucusuna aktarmak istemektedir. Tolstoy, insan sevgisi ve inanç konularını, ayrıntılı şekilde işlerken, İnsan Neyle Yaşar? ile gerçek yaşamı yansıtan tabloların içinde yeni bir ahlak anlayışını ortaya çıkarmıştır. Çok satan kitaplar arasında yer alan, İnsan Neyle Yaşar? eseri Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınmıştır. Çocukların olduğu kadar, büyüklerinde beğenisini kazanan İnsan Neyle Yaşar, Kızıl Panda tarafından yayımlanmıştır. İnsan Neyle Yaşar? Eserinin açıklamasını inceleyerek, en uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Sharon M. Draper: İçimdeki Müzik

İçimdeki Müzik, İngiltere’nin itibarlı edebiyat ödülleri arasında yer alan, Coratta Scott King ödüllü yazar Sharon M Draper tarafından kaleme alınmıştır. Hüzün ve umut dolu nefes almadan okunacak bu eser, çok satanlar arasında yer almaktadır. İçimdeki müzik eseri, gerçek bir hayat öyküsünden esinlenerek kaleme alınmıştır. 11 yaşında olan Melody’nin hastalığının ismi spastik ikili kuadripleji, kısacası beyin felci. Melody yürüyemiyor, konuşamıyor ve tekerlekli sandalye de hayatına devam ediyor. Uzuvlarına komut veremeyen bu sevimli kızın beyni ise mükemmel çalışıyor. İçimdeki müzik eseri, Melody’nin öğretmenlerine, arkadaşlarına ve dostlarına kısaca dış dünyaya kendini ispatlama gayesini ele almaktadır. Çocukların mutlaka okuması gereken eser incelikli, naif, akıcı, komik ve ilham verici tarzı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İçimdeki Müzik eserini satın alarak çocuğunuzu, sesini asla unutamayacağınız bu cesur kızla tanıştırabilirsiniz. İçimdeki Müzik eseri Sharon M. Draper tarafından yazılmış, Genç Timaş tarafından beğeninize sunulmuştur. Etkisi uzun sürecek olan İçimdeki Müzik kitabının açıklamasını inceleyebilir, Kitapkolik avantajları ile satın alabilirsiniz.

Paola Peretti: Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe

Paola Peretti’nin kendi hayat hikayesinden esinlenerek, küçük bir kızın görme yetisini yitirmesi ile alakalı kaleme almış olduğu Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe romanı, en iyi çocuk kitapları arasında yer almaktadır. Mafalda, dokuz yaşındaki bir kız çocuğu ve bildiği tek gerçek, gelecek altı ay içerisinde, görme yeteneğini kaybedecek olması. Mafalda ailesi ve arkadaşlarının desteği ile kendisi için gerekli ve önemli olan her şeyi keşfetmeye çalışır. Görme yeteneğini kaybetse de yapabileceklerinin listesini çıkarır. Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe, ilham verici cesaret ve kararlılık hikayesidir. Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe eseri Paola Peretti tarafından kaleme alınmış, Genç Timaş tarafından yayımlanarak beğeninize sunulmuştur. En popüler çocuk kitapları arasında yer alan Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe kitabı özetini incelerek, en uygun fiyat seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz.

Zülfü Livaneli: Arkadaşıma Veda

Politikacı, yazar, yönetmen ve Büyük usta Zülfü Livaneli’nin bir ülkenin kurtuluş destanını mükemmel şekilde kaleme aldığı Arkadaşıma Veda kitabı, 10 ile 15 Yaş Arası Çocukların Okuması Gereken eserler arasında yer almaktadır. Yardımcısı Salih Bozok’un ağzından dahi lider Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşam hikayesi. Kalbi sürekli vatan sevgisi ile dolu iki arkadaşın, hayallerini gerçeğe dönüştürme masalı. Arkadaşıma veda kitabı, onu henüz altı yaşında iken Selanik’te tanıdığım andan başlayarak, İstanbul’da öldüğü o acı güne kadar devam eden, eşsiz dostluğun hikayesi. Yüreği sürekli vatan sevgisi ile dolu iki arkadaşın, hayallerini gerçeğe dönüştürme hikayesi. Arkadaşıma veda kitabını bir ülkenin kurtuluş destanı olarak okumanızı tavsiye ediyoruz. Arkadaşıma Veda eseri Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmış, Doğan Egmont Yayıncılık tarafından kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur. Çocukların okuması gereken eserler arasında yer alan Arkadaşıma Veda, eserinin özetini inceleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Michael Morpurgo: Savaş Atı

Çocuk romanları ile tanınan Michael Morpurgo’nun kaleme aldığı Savaş Atı eseri, kitap raflarından beyaz perdeye aktarılmış üç ödül kazanmış bir başyapıttır. Onları savaş ayırdı. Mücadeleler sınadı. Sevgi birleştirdi. Popüler yazar Michael Morpurgo’dan, hüzün ve umudun yan yana yürüdüğü destansı bir dostluğun hikayesi. Michael Morpurgo, 1. Dünya Savaşı’nda yaşanan akıl almaz olayları Joey isminde bir atın ağzından aktararak okurlarını umut dolu bir yolculuğa davet ediyor. 2011 senesinde Steven Spielberg tarafından beyaz perdeye de aktarılan Savaş Atı birçok ödüle değer gösterilerek yılın en çok ses getiren yapımlarından biri olmuştur. Uzun süre etkisinde kalacağınız Savaş Atı, hüzünlü hikayesi ile sizi duygulandırırken sizi gülümsetmeyi de başarabilen, ender rastlanacak usta işi bir eserdir. Listemizde bulunan Savaş atı isimli eserimiz çocukların okuması gereken kitaplar arasında yer almaktadır.

John Boyne: Çizgili Pijamalı Çocuk

İrlandalı roman yazarı John Boyne tarafından kaleme alınan Çizgili Pijamalı Çocuk, etkileyici hikayesi ile dikkat çekmektedir. Çizgili Pijamalı Çocuk kitabını okumaya başladığınızda, Bruno isminde dokuz yaşındaki bir çocukla etkilyici ve unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız. Çıktığınız yolculuk da er veya geç Bruno ile beraber tel örgüye ulaşacaksınız. Çocuk kitabı olarak yazılan eser, işlediği konudan dolayı yetişkinleri de etkisi altına almayı başarmıştır. Savaşın ortasında kalmış bir Alman ve bir Yahudi çocuğun saf arkadaşlıklarının vurgulandığı Çizgili Pijamalı Çocuk, beyaz perdeye de aktarılmıştır. Çizgili Pijamalı Çocuk isimli eser, John Boyne tarafından kaleme alınmış, Tudem Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

5 Yorumlar

 1. Hepsini okudum mükemmel kitaplar şiddetle tavsiye ederim ❤️

 2. Hepsini okumak istiyorum isimleri bile ilgimi çekti..

  1. 2 yıl önce okuduğum abartma tozu ve şeker portakalı ilgili konuşcam(diğerlerini okumadım)
   Abartma tozu güzel şiddetle tavsiye ederim şeker portakalı aynı şeyi söyleyemem bana kötü gelmiş olabilir ama size iyi gelebilir.

   1. Bence Şeker Portakalı okuduğum en iyi kitaplardandı. Ama tabi senin düşüncen.

 3. kiraz ağacını okudum ben pek sevmedim kimi kitaplarda çok daha güzel şeyler hissetmiştim şahsen ,sadece kendim böyle düşündüğümden yazıyorum, yararlı gelmedi. insan neyle yaşarı okudum daha önce aklımda güzel kaldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir