Fantastik

En çok satan ve en iyi fantastik kitaplar hangileridir? Fantastik kitap serileri nelerdir? gibi sorularınıza burada cevap bulabilirsiniz. Fantastik romanlar çoğunlukla kitap okuduğu zaman gerçek dünyadan sıyrılmayı ve hayal gücünün sınırlarında dolaşmayı sevenler için iyi birer seçenektir. Edebiyat dünyasında yer alan fantastik eserler arasından kendi zevkinize ve beğeninize en uygun kitapları Kitapkolik ile bulabilir ve bu sürükleyici kitapları bir solukta okuyabilirsiniz. Yerli ve yabancı yazarlara ait fantastik kitaplar ile yenidünyaları keşfetmeye ne dersiniz?

Fantastik Romanlar Kimler Tarafından Okunur?

Fantastik romanlar her yaş grubu için özel olarak hazırlanmıştır. Fantastik romanlar arasında fantastik çocuk kitapları da sahip oldukları olağanüstü varlılar nedeni ile çocuklar tarafından sevilerek okunmaktadır. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmada yardımcı olan fantastik eserler onların hayal güçlerinin de gelişmesine katkı sağlamaktadır. Fantastik çocuk kitapları ile çocuklar yazarın hayal gücünden yararlanarak yeni dünyaları keşfeder ve farklı olaylarla karşılaşır.

Çocuklar ve gençler tarafından sevilerek okunan fantastik romanlar da olaylar çoğunlukla canlı tutulmaktadır. Bu sayede çocuklar sıkılmadan saatler boyunca kitap okuyabilmektedir. Fantastik kitaplar gençlerin olaylara farklı bakış açıları ile bakmalarını sağlayarak gelişimlerine de destek olabilir. Fantastik romanlar hem çocukların hem de yetişkinlerin sorgulama yönlerini de geliştirmelerine katkı sağlayacaktır.

Fantastik Roman Türleri

Fantastik roman okumayı sevenler genellikle gerçek dünyadaki sert ve somut kurallara bağlı olarak gelişen kitapların yanı sıra farklılık arayışına girenlerin, olağanüstü olayların ve varlıkların bulunduğu Romanların dünyasında yolculuğa çıkmayı düşünebilirsiniz. Bu sayede bilinenin ötesine çıkarak, yazarın hayal gücü ile oluşturmuş olduğu dünyadaki hikayelere şahitlik edebilirsiniz.

Fantastik romanlarda çoğunlukla olaylar gerçek dünyada yaşanma olasılığı çok fazla olmayan olayları kapsamakta ve görülmesi imkansız olan dünyayı anlatmaktadır. Anlatılan olayların gerçek dünyada karşılarına çıkmaması, fantastik romanlara olan ilgiyi arttıran en büyük nedenlerden biridir. Fantastik romanlarda aynı zamanda gerçek dünyadaki varlıklara da farklı özellikler yüklenerek anlatılmaktadır.

Fantastik kitaplarda çoğunlukla konuşan hayvanlar, canlanan ağaçlar gibi, canlılara kazandırılan özelliklere de yer verilmektedir. Diğer kitap türlerinde olduğu gibi fantastik kitaplarda okuyucuya farklı alanlarda olumlu etkiler bırakacaktır. Fantastik romanlar genellikle fizik kurallarının dışında bir dünya inşa etmekte ve hayal gücünün gelişmesi açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Fantastik eserlerde vampir ya da cadı şekilde olağan dışı kahramanların yanı sıra insanlara da farklı özellikler kazandırılmaktadır.

Fantastik kitaplar arasında Darren Shan’ın Şafak Katilleri, Alexandra Christo’nun Krallığı Öldürmek, Ray Bradbury’in Karahindiba Şarabı, Leigh Bardugo’nun Yara İzi Kralı gibi yabancı yazarların eserlerinin yanı sıra Begüm Uysal’ın Melezlerin Sonuncusu, Emel Kosi’nin Aralık adlı kitabı gibi yerli yazarların da eserleri Fantastik kitaplar kategorisinde yer almaktadır.

Fantastik Kitaplar Neden Sevilir?

İlgiyle okunan türler arasında yerini alan Fantastik kitaplar gerçek yaşam ile örtüşmemesinin yanı sıra, içinde bulunduğunuz dünyaya göndermelerde bulunmaktadır. Çarpıcı karakterlerin dışında sürükleyici öykülerle okuyucuyu özelleştiren kahramanların başlarına gelen olayları okuyucuya da yaşatma imkanı sunmaktadır. Fantastik kitaplar evrensel bir niteliğe sahip olduğundan bütün dünyada büyük bir ilgi ile takip edilmekte ve severek okunmaktadır.

Okuyucuya farklı dünyaların kapılarını aralayan fantastik kitaplarda olay akışı ve sürükleyici kurgular kendi dünyanızdan sıyrılmanızı sağlarken stresinizi de atmanıza yardımcı olacaktır. Görülmeyen ya da olmayan kahramanlar ile olaylara karşı olan merakınızı ortaya koyan fantastik kitapları asla elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Fantastik romanlar sayesinde yaratıcılığınızı arttırabilirsiniz.