Şeker Portakalı Serisi

En çok satan ve en çok okunana Şeker Portakalı Serisi hangileridir? Şeker Portakalı Serisi okuma sırası nedir? Okumaya hangisinden başlamalıyım? Şeker Portakalı Serisi Konusu nedir? Sizin için en iyi Şeker Portakalı Serisini bir araya getirdik. Tüm zamanların en çok okunan Şeker Portakalı Serisi burada!

Jose Marue De Vasconcelos’unkendi hayatından kaleme aldığı, Can Yayınlarından çıkan muhteşem bir kitap serisi olan Şeker Portakalı serisi, başkahramanı Zeze, fakirliğin ve acıların gerçek yüzüyle daha küçükken karşılaşan, yüreği sevgi dolu, yaratıcılığı hat safhada bir çocuk olarak bilinmektedir.

Şeker Portakalı Serisi Konusu

Yazar romanlarında genellikle, roman karakterlerinin yaşamlarındaki zorlu yaşam koşullarını, yoksulluğu ve şiddeti tüm çıplaklığı ile anlatmıştır. Fakat özellikle Şeker Portakalı ile onun devamı olan Güneşi Uyandıralım ve Delifişek gibi bazı romanları tüm bunlar ile beraber duygusallık ve iyimserlik içermektedir.

Şeker Portakalı kahramanı Zeze, yeni taşındıkları evin bahçesinde bir şeker portakalı ile arkadaş olup her şeyini onunla paylaşan bir çocuktur. Okurken gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir kitap. Aslında üzerine söylenecek pek bir şey yok, büyük küçük her yaştaki insanın okuyabileceği bir eseridir.

Serinin ikinci kitabı “Güneşi Uyandıralım”da Brezilyalı Jose Mauro de Vasconcelos’un kendi yaşam kalitesinden yola çıkarak kaleme aldığı Şeker Portakalı’nı Türkiye’de yediden yetmişe herkes severek okumuştur. Romanın kahramanı olan küçük Zeze, çocukların yakın dostu, büyüklerin ise yüreklerine yerleşmiş bir sevgili çocuktur.

Şeker Portakalı’nın devamı ve ikinci bölümü olan Güneşi Uyandıralım’daki Zeze biraz daha büyümüş ve okullu olmuştur. Küçüklüğündeki dostu, dert ortağı Şeker Portakalı fidanı yok ama bu defa yüreğindeki sevimli kurbağası vardır.

Bu dinin üçüncü bölümü olan Delifişek’te Zeze’yi daha da büyümüş olarak bulacaksınız. Zeze artık delikanlı olma yolunda ilerlemektedir. Yaşamın katı gerçekleri ile karşı karlıya kalır. Haklarını aramakta ve özgürlüğü yaratmaya çalışmaktadır.

Şeker Portakalı serisi içinde yer alan kitaplar, indirimli şeker portakalı serisini okuyarak sizlerde küçük Zeze’nin hayat hikayesine ortak olabilirsiniz.