Hızlı Kargo
Availability: Hızlı Kargo

Şeker Portakalı

Yayınevi:
(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 150.00₺.Şu andaki fiyat: 105.00₺.

Sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar19.50 × 12.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

184

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Emrah İmre

ISBN9789750738609

Açıklama

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı Şeker Portakalı, “günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü”dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos’un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze’nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı “yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını” söyler.

Şeker Portakalı için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu (doğrulanmış kullanıcı)

    Roman, Brezilya’nın fakir semtlerinde yaşayan bir çocuk olan Zeze’nin hayat hikayesini anlatmaktadır.

    Zeze, ailesinin yoksulluğu ve sorunları ile başa çıkmak zorundadır. Bu sırada hayali arkadaşı olan Şeker Portakalı ağacı ile konuşmaktadır. Roman, Zeze’nin hayal gücü ve umut dolu hayatına odaklanarak okuyucuyu duygusal bir yolculuğa çıkarmaktadır.

    Roman, çocukluğun masumiyeti ve acı gerçekleri arasındaki çatışmayı vurgulamaktadır. Zeze, ailesinin sorunları, yoksulluk, adaletsizlik ve toplumsal baskılarla karşı karşıya kalırken, Şeker Portakalı ağacı ile hayal gücü ve umut dolu bir hayatın peşinde koşar. Roman, okuyuculara çocukluk dönemlerindeki umut, hayal gücü ve hayatın acı gerçekleri arasındaki dengeyi hatırlatmaktadır.

    Şeker Portakalı, duygu yüklü bir roman ve sade dil kullanımıyla okuyucuları etkilemektedir. Romanın yazarı, çocukluk dönemini ve yoksulluğun insan hayatındaki etkisini başarılı bir şekilde işlemiştir. Bu nedenle, roman dünya genelinde birçok kişi tarafından sevilmiş ve ilgiyle okunmuştur.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir