Availability: 1-4 İş Gününde Kargo

Yeraltından Notlar

Kızıl Panda Klasikler Dizisi - 1

Yayınevi:
(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 40.00₺.Şu andaki fiyat: 24.00₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta yok

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar12.5 × 19.5 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

160

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Elif Kaymak

ISBN9786050621501

Açıklama

“Ben hasta bir adamım” cümlesiyle başlayan eser, hastalıklı bir iç dünyayı işaret eder. Karakterimiz ruhsal olarak gerçekten hastadır…

Dostoyevski “Yeraltı” kavramıyla, İnsanın iç dünyasında yaşayabileceği karmaşayı tüm çıplaklığıyla gözler önüne serer, duygusal ikilem ve gerilimleri yansıtır. Karakterimiz duygu dünyasında herkese karşı derin bir öfke ve kırgınlık barındırıyor olsa da bu öfkeden belki de en büyük nasibi yine kendisi alacaktır. İç dünyasından herkesi soyutlayan, daha sonra sığındığı ‘’yeraltından’’ çıkarak isyanını ve kabul görme arzusunu dile getiren karakter, tutarsızlığı ve duygu değişimleriyle okuyucuya gelgitler yaşatarak onları, düşünmeye ve sorgulamaya teşvik ediyor.

Kızıl Panda Klasikler Dizisi – 1

Yeraltından Notlar için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu

    “Yeraltından Notlar” Fyodor Dostoyevski tarafından yazılan ve ilk defa 1864 yılında yayınlanan bir romanıdır. Roman, Rus edebiyatının önemli eserleri arasında yer alır.

    Romanın kahramanı, isimsiz bir anlatıcıdır. Anlatıcı, yalnız, acı çeken ve toplumun dışında kalan bir karakterdir. Okuyucu, anlatıcının iç dünyasına ve zihnine girmiş gibi hisseder. Anlatıcı, kendisi hakkında derinlemesine düşünmekte ve diğer insanlarla olan ilişkileri hakkında sorgulamaktadır.

    Roman, Rus toplumunun yozlaşmasını ele alır ve toplumun bireysel özgürlüklere verdiği değerin önemini sorgular. Anlatıcı, insan doğasının kötü olduğunu ve insanların özgürlüğe sahip olmak yerine başkaları tarafından kontrol edilmek istediğini savunur.

    “Yeraltından Notlar”, Dostoyevski’nin insan doğasına ve insanın varoluşsal sorunlarına ilişkin düşüncelerini yansıtır. Eserde, insanın iç dünyası, varoluşsal sıkıntıları ve toplumsal yozlaşma konuları ele alınır. Roman, edebiyat tarihinin en önemli psikolojik romanlarından biri olarak kabul edilir.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir