Availability: 1-4 İş Gününde Kargo

Mutlu Prens

Kızıl Panda Klasik Dizisi - 95

Yazar: Oscar Wilde
Yayınevi:
(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 30.00₺.Şu andaki fiyat: 18.00₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta yok

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar12.5 × 19.5 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

80

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

İsmail Akman

ISBN9786257238601

Açıklama

Oscar Wilde’ın yazdığı bu kitap ilk olarak 1888 tarihinde yayımlandı. Çocuklar için yazılan bu kitapta; bencillik, vefa, merhamet gibi duygular, fantastik bir dille anlatılır. Mutlu Prens hikâyesinin yanında Bülbül ve Gül, Bencil Dev, Fedakâr Arkadaş ve Pek Seçkin Bir Roket adlı hikâyeler çocukların beğeneceği şekilde kaleme alınmıştır. Çocuklarda empati yeteneğinin ve doğa ile ilişkinin daha da iyi öğrenileceği bu kitap, yayımlandığı günden bu yana büyük bir ilgi gördü.

Kızıl Panda Klasik Dizisi – 95

Mutlu Prens için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu

    “Mutlu Prens”, İrlandalı yazar Oscar Wilde tarafından yazılmış bir masal kitabıdır. Kitap, bir bronz heykel olarak duran mutlu bir prensin, fakir bir dilenci ve kendi adıyla anılan küçük bir kırlangıcın yardımıyla insanların acı çeken yanlarını görmesini ve onlara yardım etmesini konu alır.

    Hikaye, mutlu prensin gözlerinin yakutlardan yapılmış taçlarından birine konan bir sıçanın ağlamasıyla başlar. Sıçanın ağlaması, prensin duygu ve merhamet duygularını harekete geçirir ve fakir insanların acı çektiği yerleri ziyaret etmeye karar verir. Prens, kırlangıç aracılığıyla yardıma ihtiyacı olan insanlara altın ve değerli taşlar verir, ancak sonunda kendisi de tüm altın ve değerli taşları fakirlere dağıttıktan sonra soğukta donarak ölür.

    Hikaye, bencil davranışların ve aşırı tüketimin sonuçlarını ele alırken, insanlar arasında bağlılık ve yardımseverlik gibi değerleri de vurgular. “Mutlu Prens”, Oscar Wilde’ın en ünlü eserlerinden biridir ve birçok farklı dilde ve formatda yayımlanmıştır.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir