Kral Şakir

Sinemadan tiyatroya hatta kitaplara kadar geniş bir alanda kendine yer bulan Kral Şakir, 2016 yılında TV ekranlarında çizgi film olarak yayın hayatına başlamıştır. Yetişkinler ile çocukların severek takip ettikleri Kral Şakir serisi, art arda çıkarttığı Kral Şakir kitapları ile adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Takipçileri tarafından sevilmesinin en büyük nedenlerinden biri de kültürel özelliklere sahip olmasıdır.

Adından söz ettirmeyi başaran en iyi ve en çok okunan Kral Şakir kitap serisinde Türk kültürüne ait mizah unsurları da belirgin ölçülerde bulunmaktadır. Kral Şakir ailesine baktığınız zaman tipik bir Türk ailesini yansıttıklarını fark edeceksiniz. Ciltli olarak basımı yapılan Kral Şakir kitapları serisi toplamda 6 kitaptan oluşmaktadır.

Çizgi roman serisi olan kitabı içerisindeki karikatürler özellikle çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Eksik parça yayınları tarafından çıkan Kral Şakir Kitap seti yazarı ise Varol Yaşaroğlu’dur. Yazarın yaratmış olduğu Kral Şakir karakterinin yer aldığı çizgi film televizyon, sinema ve internette beğeni ile takip edilmektedir.

En Yeni Kral Şakir Kitapları

Kral Şakir kitap seti birbirinden eğlenceli hikayeleri ile çocukları eğlendirirken onlara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflemektedir. Kral Şakir kendisi gibi eğlenceli bir aile ve sakar bir aile dostuna sahip olduğundan başlarından macera hiç eksilmeyecektir. Kral Şakir babası, Kral Şakir annesi, Kral Şakir kız kardeşi, kaplumbağa deve ve Kral Şakir en yakın arkadaşları Fil Necati’den oluşan ekibin başına gelmeyen kalmayacaktır.

Kral Şakir kitap serisi yazarı Varol Yaşaroğlu birçok yeteneği ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir isim olmuştur. Yapımcı, metin yazarı, karikatürist ve illüstratör olan Yaşaroğlu kral Şakir kitapları dışında çeşitli animasyonları ile de tüm beğenileri üzerinde toplamayı başarıyor.

Kitapta yer alan karakterler sürekli macera içerisindedir. Karakterlerin başlarından geçen olaylar olağanüstü, güldürücü ve bir o kadar da şaşırtıcıdır. Adeta başlarına bir iş açmak için yemin etmiş gibiler. Tüm bu eğlenceli serüveni çocuklarınız şu kitaplardan takip edebilirler;

Kral Şakir çizgi romanı ile serinin ilk kitabı olan Tek Kişilik Dev Orkestra sayesinde tanışmış olduk. Kral Şakir serisi ikinci kitabı Macera Devam Ediyor, serinin devamı olan üçüncü kitap ise Anlatsam Film Olur olmaktadır. Üretmeye devam eden yazar, daha sonar Kral Şakir serisinin dördüncü kitabı olan Hayat Kısa Filler Uçuyor, Kral Şakir dizisinin beşinci kitabı olan Dostum Bu Çok Havalı ve serinin altıncı kitabı olan Dürümler Karışık’ı çıkartmıştır.

Yazar Kral Şakir serisinin şimdili son kitabı olan Kral Şakir Mor Bir Fil Gördüm Sanki, çocukların severek okuyacakları kitaplardan biridir. Kral Şakir evin tek erkek çocuğu olan bir aslandır. Evin kızı Canan ise bir kedidir, evin annesi olan Kadriye ise evin düzenini sağlamaya çalışan bir kedidir. Evin babası Remzi ise bir çocuk coşkusu taşıyan Aslandır. Yapımcı ve yazar olan Varol Yaşaroğlu Kral Şakir eseri ile çocukların sevgisini kazanmayı başarıyor.

Kral Şakir Kitap Seti Çocuklar Tarafından Sevilerek Okunuyor

Çocuklar Kral Şakir setini, kolay okunuyor olması, karakterlerin sevilmesi, karikatürler ile desteklenmesi ve yazılarının kısa olmasıyla severek okuyorlar. Çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmak için en çok satan Kral Şakir kitaplarını satın alabilirsiniz.

Kral Şakir bölümlerinin sonunda ise verilmek istenen mesaj üzerinde yoğunlaşarak çocuklarınız ile konuşabilirsiniz. Her bir bölüm boyunca yaşanan olaylar üzerine konuşularak çıkartılan dersler varsa gerçek hayattaki benzer olayları düşünmeleri için çocuklarınızı teşvik edebilirsiniz. Kral Şakir kitaplarını tek tek satın alabileceğiniz gibi uygun fiyatlara satın almak için Kitapkolik’i ziyaret ederek yeni çıkan Kral Şakir Setlerini satın alabilirsiniz.