Şiir

Duygu ve düşüncelerden beslenerek farklı ses sanatları ile tekniklerin kullanılmış olduğu şiir kendi içerisinde bir ezgi barındıran ve çoğu zaman sembolizm kullanılarak yapılan bir edebiyat türü olarak bilinmektedir. Birbirinden değerli yazar ve şairlerin, kaleme aldıkları şiirler ve şiir kitapları ile dünya edebiyatına yön vermeyi başarmış dillere destan işler ortaya çıkarmalarını sağlamıştır. Bazen bir sevgiliye yazılan, bazen de insanın farklı dertlerini anlatan, edebiyat dünyasına adını altın harfler ile kazıyan şairlerin birbirinden farklı şiirleri bir arada sunulmaktadır.

Edebiyat ve sanata meraklı olanlar için farklı fiyat aralıklarında sunulan şiir kitapları duygu ve düşüncelerinize tercüman olacaktır. Birbirinden şahane aşk şiirleri, doğa şiirleri, destan, epik şiir örnekleri, farklı şair ve yazarların kaleminden çıkan örnekleri ile raflardaki yerlerini almayı başarmışlardır. Can Yücel, Özdemir Asaf, Nazım Hikmet, Sabahattin Ali gibi ünlü şairler ve yazarların şiir kitapları, farklı yayınevleri ve fiyat aralıkları ile şiir seven tüm okurlarla buluşmaktadır. Dünyaca bilinen şairler kadar, yeni ve popüler olan şairlerin de şiir kitapları okuyucuların beğenisine sunulmaktadır.

Hangi Şiir Kitapları Okunmalıdır?

Edebiyat ile ilgili olanların bildiği gibi şiir duyguları anlatma sanatı olarak ortaya çıkmış bir türdür. Okuduğunuz her şiir kitabı, farklı duygu ve düşünceleri keşfetmenize imkan tanımaktadır. Farklı tarz ve söz sanatları ile yazılan yüzlerce şiir kitabı, okuyucuların duygularını farklı bir dille anlatmalarında yardımcı olmaktadır. Mutlaka okunması gereken şiir arasında Nazım Hikmet’in farklı insan manzaralarını ve memleket temasını işlemiş olduğu Memleketimden İnsan Manzaraları adlı eseri yer almaktadır.

Ayrıca Türkiye’nin önemli şairleri arasında olan Nazım Hikmet’in ciltli olarak hazırlanan Bütün Şiirleri derlemesi de şiir severlerin okuması gereken şiir kitaplarının başında gelmektedir. Ahmed Arif’in şarkılara ve filmlere konu olan eseri Hasretinden Prangalar Eskittim adlı eseri, Cemal Süreya’nın aşkın tanımını tekrardan yazmış olduğu Sevda Sözleri, Özdemir Asaf’ın yalnızlığı ve duyguları ustalık ile ele almış olduğu Yalnızlık Paylaşılmaz adlı eseri de raflarda olması gereken eserlerden birkaçıdır.

Atilla İlhan tarafından aşkın imkansızlığı ve umutsuzluğunun anlatılmış olduğu Ben Sana Mecburum adlı eseri ve Turgut Uyar’ın Tomris Uyar’a duymuş olduğu aşkını anlatan Büyük Saat adlı eseri de Türk edebiyatı ve şiir sanatı için oldukça önemlidir. Can Yücel’in Sevgi Durağı isimli eseri, Cahit Sıtkı’nın Yaş Otuz Beş adlı eseri ve Cahit Zarifoğlu’nun Yedi Güzel Adam adlı eserleri de şiir ile ilgilenen herkesin sahip olması ve okuması gereken kitaplar arasında yer almaktadır.

En Çok Okunan Şiir Kitapları Hangileridir?

Aşkı, özlemi, ayrılığı, hasreti ve hüznü anlatan şiir kitapları, şiire gönül verenler için bir arada sunulmaktadır. Cahit Sıtkı Tarancı’nın kelimeler ile güzel şekiller kurmak sanatı olarak adlandırdığı şiir, farklı şairlerin ve yazarların kalemlerinde farklılık göstermektedir. Nazım Hikmet’in aşkı ve acıyı anlatmış olduğu dizelerinim bulunduğu Henüz Vakit Varken Gülüm, yeni dönem şairleri arasında yer alan Murahtan Mungan’ın hüznü ve ayrılığı ele almış olduğu Oyunlar İntiharlar ve Şarkılar adlı eserleri en çok okunan şiir kitapları arasında yer almaktadır.

Cemal Süreya’nın Üstü Kalsın adlı kitabı, Turgut Uyar’ın mutluluğu anlatmış olduğu Göğe Bakma Durağı isimli eseri ve Özdemir Asaf’ın Dokuza Kadar On adlı eserleri de en çok okunan şiir kitapları arasında yerlerini almayı başarmıştır. Romanları ile efsaneler arasına giren Sabahattin Ali’nin tüm şiirlerinin derlenmiş olduğu Bütün Şiirleri, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın Aşka Dair Nesirler adlı harika eseri ve Cemal Süreya’nın yalnızlık ile hasretin tanımını yapmış olduğu Üvercinka adlı eseri de şiir severler tarafından mutlaka okunması gereken ve en çok okunan şiir kitapları arasındadır. Sizlerde Kitapkolik fırsatları ve farklı şiir kitabı fiyatları ile onlarca şiir kitabı arasından dilediğinizi seçerek kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.