Harry Potter

Harry Potter, İngiliz kadın yazar J.K. Rowling tarafından, yedi kitap olarak planlanan kitap serisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Seri dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamları ile çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçmiştir. Harry Potter serisinin özellikle altıncı kitabı piyasaya çıktığı ilk gün ABD’de 100 milyonun üzerinde, dünya çapında yaklaşık 200 milyona yakın bir satış rakamı yakalayarak erişilmesi güç bir rekora imza atmayı başarmıştır.

Dünyayı sarsan Harry potter çılgınlığı Türkiye’yi de etkilemiştir. Serinin ilk kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı, 1991 yılında çıkmıştır. Yedi kitaplık serinin günümüz itibari ile altı kitabı tamamlanarak satışa sunulmuştur. Kitap serileri yalnız çocukların değil her yaştan okuyucunun ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Harry Potter serisinin tüm kitapları aynı zamanda sinemaya da uyarlanmıştır. İlk kez okumaya başlayacaklar için Harry Potter serisi okuma sırası; 1. Harry Potter ve Felsefe Taşı, 2. Harry Potter ve Sırlar Odası, 3. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, 4. Harry Potter ve Ateş Kadehi, 5. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, 6. Harry Potter ve Melez Prens, 7. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları, 8. Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Harry Potter kitabı sinema versiyonu ile de oldukça heyecanlı bir okuma deneyimi sağlayacaktır.

Harry Potter Kitap Serisinin Konusu

Harry potter, 11 yıl boyunca hiçbir zaman sevmediği teyzesi, eniştesi ve nefret ettiği kuzeni ile beraber yaşamak zorunda kalmıştır. Annesi ile babasının bir trafik kazasında öldüğünü düşünen Harry, beyaz bir baykuşun getirdiği mektupla başlayan olaylar ile durumun bu şekilde olmadığını anlayacaktır.

Harry Potter’ın cadı annesi Lilly Potter ve büyücü babası James Potter, Harry bir yaşında ilen Voldemort tarafından öldürülmüşlerdir. Harry, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okuluna başvurmamasına rağmen oradan kabulünün gelmesi ile kendisinin de bir büyücü olduğunu anlamaktadır. Yedi yıl boyunca okuyacağı bu gizemli ve devasa okulda onu bekleyen birbirinden tehlikeli ve heyecanlı serüvenler bulunmaktadır.

Harry Potter kitapları ile sizlerde Harry’nin maceralarına eşlik edebilir ve onunla aynı hisleri yaşayabilirsiniz. Harry Potter serisinin tamamını okumak ve efsanevi serinin bir parçası olmak için Harry Potter kitaplarını inceleyebilir ve anında Harry Potter kitapları kategorimizden satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.