Kısa Klasikler Dizisi

En çok satan ve en çok okunan can yayınları kısa klasikler serisi hangileridir? Can yayınları kısa klasikler serisi okuma sırası nedir? Okumaya nereden başlamalıyım? Sizin için en iyi can yayınları kısa klasikler serisini bir araya getirdik. Tüm zamanların en çok okunan can yayınları kısa klasikler serisi listesi ve can yayınları kısa klasikler serisi setleri burada!

Can yayınları kısa klasikler serisi, dünya klasiklerinden farklı olarak daha çok yirminci yüzyılda ortaya çıkmış olan romanları kapsamaktadır. Genel olarak bir esere “Klasik” unvanını vermek için, okuyucuya her defasında yeni aralıklar gösterebilen, yazıldığı dönemin özellikle de sosyal ruhunu içeren unsurlara dikkat etmektedir. Bu nedenle 20. Asır önemli bir çağ olduğundan bu devirde yazılan romanlara da “kısa klasikler” denmektedir.

Can yayınları kısa klasikler serisi listesi içinde, Lew Tolstoy, Mark Twain, Nikolay Gogol, Charles Dickens, Oscar Wilde, Emile Zola, Henry David Thoreau gibi başlıca yazarların eserleri bulunmaktadır. Can yayınları kısa klasik kitaplar en çok sevdiğiniz yazarların başyapıtlarını tek bir kategori altında toplamaktadır.

Kaliteli baskıları sayesinde okuma kolaylığı yaratan can yayınları kısa klasikler serisi dayanıklı kapakları ile de kondisyonunu korumaktadır. Ülkemizde ve yurt dışında sıklıkla çok satanlar arasına girmeyi başaran en iyi can yayınları kısa klasikler serisi, edebiyat dünyasında edindikleri sağlam konumları ile her yıl onlarca okurun başucu kitapları arasında yer almaktadır.

Can Yayınları Kısa Klasikleri Nelerdir?

Dünyanın farklı noktalarından çıkan binlerce eser can yayınları kısa klasikleri serisi arasına girmeyi başarmıştır. Can yayınları kısa klasiklerin yanı sıra yüzyılları aşan geçmişleri ile zamanın yıpratıcı etkisine karşı koymayı başaran roman ve öyküler de kısa klasik unvanını kazanmayı ha etmiştir.

Can yayınları kısa klasiklerden okunması gereken kitaplar, Türkçeye çevrilerek dilimize de kazandırılmıştır. Birçok filme, operaya ve tiyatroya konu olan klasikler, diğer kitaplar ile de adlarından söz ettirerek önemlerini göstermeyi başarıyor.

En çok satan dünya klasiklerine ait diziler hazırlayan yayınevleri bunu dönemlere, yüzyıllara ya da ülke edebiyatlarına göre kategorilendirerek okuyuculara sunuyor. Bu sayede tür, yazar, ülke gibi açılardan yaklaşarak istediğiniz klasiği uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Hangi Can Yayınları Kısa Klasikler Serisi Okunmalı?

Her okuyucunun farklı beğenileri ve okuma zevkleri olmaktadır. Bu nedenle can yayınları kısa klasikler serisi listesini inceleyerek beğendiğiniz eserleri öncelikle sipariş edebilirsiniz. Herman Melville, Gustave Flaubert, Platon, Jane Austen, Arthur Schopenhauer, Edgar Allan Poe gibi favori yazarlarınız var ise bu yazarların külliyatlarını okuyarak can kısa klasikler arasında yolculuğa çıkmaya başlayabilirsiniz.

Önceki eserlerin sonraki yapıtları etkileyebildiği düşünülerek yazım tarihi daha eski olan kitapları da ilk olarak okumaya başlayabilirsiniz. Kendinize sağlam bir edebiyat temeli kazandırmak için en çok okunan can yayınları kısa klasikleri dizisine girmeyi başaran eserleri okuyarak önemli roman karakterlerini yakından tanıyabilirsiniz.