Sherlock Holmes

Sherlock Holmes Kitapları kategorimizde; En yeni Sherlock Holmes kitapları, en çok satan Sherlock Holmes kitaplarını indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Sherlock Holmes ünlü yazar Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılmıştır. Yaratıldığı günden bu yana beğeni toplayan Sherloch Holmes aynı zamanda 1990 yılında İngiliz Polisiye Yazarlar Derneği tarafından yayımlanan Tüm Zamanların En İyi 100 Polisiye kitapları listesinde 21’inci sırada yer alırken Amerika’nın Gizemli Yazarlarının yayımlandığı Tüm Zamanların En İyi 100 Gizemli kitabı listesinde ise ilk sırada yerini almıştır.

Sherlock Holmes serisinde bu zamana kadar 4 roman ve 56 hikaye yayınlandı. Polisiye edebiyatı dendiğinde akla ilk gelen isimler arasında olan Sherlock Holmes yalnız edebiyat tarihinin değil, sinema ve televizyon dünyasının da en kült karakterlerinin başında gelmektedir. Britanyalı yazar tarafından yaratılan Sherlock Holmes’ın ilk hikayesi 1887 yılında tefrike edilmiştir. Zeki dedektif Sherlock Homes’ın maceraları ise yayınlanmaya başladığı andan beri popülerliğini asla yitirmemiştir.

En çok satan Sherlock Holmes kitapları, en yeni Sherlock Holmes kitap serisi, Sherlock Holmes bütün hikayeleri ve Sherlock Holmes indirimli kitaplarını bulacağınız sitemizde yazıldığı dönemin pozitivist anlayışından etkilenerek yaratılan Holmes karakterinin maceralarına sizlerde eşlik edebilirsiniz.

En çok sinemaya uyarlanan karakterlerden biri olma özelliği de taşıyan Sherlock Holmes yaklaşık 230 film ile rekoru elinde tutan isimlerden biridir. Sherlock Holmes filmleri de hikayeleri kadar çok sevilmektedir. 1924 yapımı sessiz komedi filmi Sherlock Jr’den 1939 yapımı Sidney Lanfield imzalo Baskerville’lerin Köpeği’ne, 1983 yılında Desmond Davis’in yönetmiş olduğu Dörtlerin İmzası gibi birçok Sherlock Holmes filmleri karakterin farklı yönleri ile maceralarına odaklanmaktadır.

Sherlock Holmes’un birden fazla filme çevrilmesi Holmes’un farklı yönlerine ve maceralarına da odaklanmaktadır. Derinlemesine ve zekice kurgulanan hikaye örgüleri sayesinde tüm dünya tarafından hayranlıkla okunan ve izlenen Sherlock Holmes kitapları ile Sherlock Holmes filmleri bu zamana kadar asla özgünlüğünü yitirmemiştir. Sizlerde sıkı bir Sherlock Holmes hayranı iseniz mutlaka Sherlock Holmes kitapları kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.