Availability: 1-4 İş Gününde Kargo

Oz Büyücüsü

Kızıl Panda Klasikler Dizisi - 88

Yayınevi:
(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 40.00₺.Şu andaki fiyat: 24.00₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta yok

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar12.5 × 19.5 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

176

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Pınar Büyükbaş

ISBN9786257238557

Açıklama

Kansas’ta amcası Henry ve yengesi Em’le yaşayan Dorothy, bir kasırga sonrasında kendini köpeği Toto ile birlikte bambaşka bir dünyada bulur. Evine tekrar dönebilmesi için Oz Büyücüsü’nün yardımına ihtiyacı vardır. Oz Büyücüsü’nün yaşadığı Zümrüt Şehir’e doğru başladığı macera dolu yolculuk sırasında kendisi gibi Büyücü Oz’dan istekleri olan Korkuluk, Teneke Adam ve Korkak Aslan’la karşılaşır. Bu fantastik dünyada geçen yolculuk sırasında Dorothy ve yol arkadaşları akıl, iyilik ve cesaretin başkalarından talep edilerek değil kişinin kendi içinde var olan cevheri ortaya çıkararak sahip olunabileceğini öğreneceklerdir.

Kızıl Panda Klasikler Dizisi – 88

Oz Büyücüsü için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu

    Dorothy adlı bir kızın fantastik bir dünyaya düşmesini ve orada yaşadığı maceraları konu alan bir çocuk kitabıdır.

    Roman, Dorothy’nin kasabasındaki evindeki bir kasırga sırasında, köpeği Toto ile birlikte Oz adlı fantastik bir diyara düşmesiyle başlar. Burada, başı dertte olan bir Korkuluk, kalbi olmayan bir Ten Adam ve zeki bir Aslan gibi ilginç karakterlerle tanışır. Dorothy, yol arkadaşlarıyla birlikte, Oz Büyücüsü’nü bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Yolculukları boyunca çeşitli zorluklarla karşılaşırlar ve Dorothy sonunda geri dönüş yolunu bulmak için büyülü ayakkabıları kullanmak zorunda kalır.

    Roman, macera ve fantastik öğelerin yanı sıra, güçlü dostluklar, cesaret, dürüstlük ve sadakat gibi evrensel temaları da ele alır. “Oz Büyücüsü”, çocuk edebiyatı tarihinde önemli bir yere sahiptir ve birçok kez sinemaya, tiyatroya ve çeşitli uyarlamalara konu olmuştur.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir