Availability: 1-4 İş Gününde Kargo

Ben Kirke

(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 250.00₺.Şu andaki fiyat: 187.50₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta yok

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar21.00 × 13.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

408

Cilt Tipi

İnce Kapak

Çevirmen

Seda Çıngay Mellor

ISBN9786053759584

Açıklama

NPR, Washington Post, Buzzfeed, People, Time, Amazon, Entertainment Weekly, Bustle ve Newsweek’e göre Yılın En İyi Kitabı Goodreads okurlarına göre 2018’in En İyi Fantastik Kitabı “Bu dikkat çekici hikâye sizi, Kirke’nin yaptığı bir büyü gibi etkisi altına alacak.” – Mary Doria Russell, Serçe’nin yazarı – “Tek kelimeyle büyüleyici ve zarif anlatımıyla Ben, Kirke, kadın yaşamının sıradan ve de sıradışı bir hikâyesi.” – Eimear McBride, Kız Natamam Bir Şeydir ‘ in yazarı – Ozanlar benden, –erkek– kahramanın karşısında diz çöküp merhamet dilenen bir kadın olarak bahsetti hep; ilaç katarmışım tatlı şaraplarına, büyüleyip domuza çevirirmişim hızlı giden gemilerin tayfasını, babaevini unutturur, sılaya kavuşmalarına müsaade etmezmişim. Ne demeli, kadınlara haddini bildirmek ozanların en sevdiği vakit geçirme biçimidir; yerlerde sürünüp ağlamazsak gerçek bir hikâye olmazmış gibi. Ama yanılıyorlar, yanılıyorsunuz: Cadılık illa nefret, kıskançlık ya da başka türlü bir kötülükten doğmaz; ben ilk büyümü aşkımdan yapmıştım. Ben, Helios’un kızı, Aiaie Cadısı Kirke. Hayatım boyunca trajedinin beni bulmasını bekledim. Bulacağından hiç kuşkum yoktu çünkü başkalarının hak ettiğimi düşündüğünden daha fazla arzum, isyanım ve gücüm vardı, yıldırımları üstüne çekecek şeylerdi bunlar. Ve bir gün, artık bu dünyaya dayanamayacağım, diye düşündüm. Bunun üzerine denizin derinliklerindeki kadim bir tanrı seslendi: Öyleyse çocuğum, başka bir dünya yap. Ben, Kirke’de Madeline Miller; Odysseus, İkaros, Minotauros, Prometheus ve Zeus gibi mitolojik karakterlerin binlerce yıldır anlatılagelen hikâyesini farklı bir bakış açısından sunmakla kalmayıp Olymposlu tanrıların dünyasını Homeros’un destansılığında aktarmayı başarıyor.

Ben Kirke için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu

    Yunan mitolojisinde geçen bir hikayeden esinlenerek kaleme alınmıştır.

    Kitapta, ana karakter Kirke, tanrıça Helios’un kızıdır ve büyücüdür. Kirke, Odysseus ve adamlarının adasına gelmesiyle hikaye başlar. Odysseus ve adamları adada yaşayan büyücü Kirke tarafından büyülenir ve domuzlara dönüştürülür.

    Ancak, Kirke Odysseus’un güçlü iradesinden ve ona karşı hissettiği çekimden etkilenir ve onunla birlikte olmak ister. Bu noktadan sonra, hikaye Kirke’nin Odysseus’a aşık olması ve onunla yaşadığı maceraları anlatır.

    “Ben Kirke”, mitolojik bir hikayenin yeniden anlatımıdır ve birçok temayı ele alır, özellikle de aşk, ihanet, güç ve bağımsızlık gibi konuları işler. Kitap, güçlü kadın karakterlerin önemini vurgulayan, heyecan verici bir romandır.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir