Sıralama seçin
Toplam 951 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 12 ... 24

Amerikan Edebiyatı Kitapları

Amerika herkesin de bildiği gibi dünya tarihinde farklı bir yere sahiptir. Edebiyat ile sanat konusunda da ortaya çıkartmış olduğu isimlerle dikkat çekmeyi başarmıştır. Farklı hayat hikayelerinin anlatılmış olduğu dünya klasikleri içine girmeyi başaran kitap seçenekleri ile sizler beklemektedir. Hem Amerikan edebiyatı hem de dünya edebiyatı bakımından fazlası ile önemli olan John Steinback, Ernest Hemingway, Mark Trwain, Sylva Plath gibi isimlerin kalemlerinden çıkan yüzlerce eser edebiyatseverler ile buluşmaktadır.

Bazen fırtınalı denizlerde, bazen harabe evlerde bazen de şehir merkezlerinde geçen hikayelerin içinde kendinizi bulacak, yeni fikirlere ve ufuklara yelken açacaksınız. Klasikleşen onlarca Amerikan edebiyatı eseri farklı fiyat seçenekleri ile sizlerin olmaya devam edecektir.

Amerikan Edebiyatı Nasıl Başlamıştır?

Çoğu önemli isime ev sahipliği eden Amerikan edebiyatı, Kızılderili öykülerinin dilden dile dolaşmasının sonucunda sözlü bir şekilde başlamıştır. Lirik şiir ile masallarla başlayan Amerikan edebiyatı türü, sözlü edebiyat konusunda da çeşitlilik göstermektedir. Sonrasında ise Portekiz ve İspanya keşifleriyle farklı bir yerde konumlanmayı başaran Amerikan edebiyatı, 1600’lü yıllara gelindiği zaman Anne Bradstreet, Roger Williams gibi önemli yazarların ortaya çıkmasını sağlamıştır. 18. Yüzyıl Amerikan aydınlanmasıyla beraber yazılı edebiyat alanında da önemli eserler ortaya çıkmaya başlamıştır.

Transandantalizm akımı ve romantik dönem ile edebiyat alanında başarılı olan Amerikalı yazarlar, dünya edebiyatı tarihi konusunda da önemli girişimlerde bulunmuşlardır. Ralph Waldo Emerson ve Emily Dickinson gibi isimler de o dönemde ün kazanmaya başlamıştır. 19. Yüzyılda ise Herman Melville “Moby Dick” adlı eseri ile dünya edebiyatı tarihinde büyük bir atılım yapmış ve Amerikan edebiyatı klasikleri arasında yer almayı başarmıştır. Sonradan gelen dönemlerde ise herkesin yakından tanıdığı Jack Kerouac, Mark Twain, Jack London, modernizm akımının önemli isimleri arasında yer alan T. S. Eliot, Ernest Hemingway ve Ezra Pound eserleri ile yerlerini almayı başarıyorlar.

Hangi Amerikan Edebiyatı Klasikleri Okunmalıdır?

Kızılderililer, savaşlar, sömürgecilik, istilalar ve doğal zenginliklerden beslenen Amerikan edebiyatı, birçok önemli isimi kendi bünyesinde barındırmaktadır. Ernest Hemingway ve John Steinback gibi usta kalemlerin yer aldığı bu Amerikan edebiyatı türü dünya klasiklerine geçen eserleri de ortaya koymaktadır. Büyük Buhran döneminin anlatılmış olduğu kapitalizme karşı başkaldırı olarak ortaya çıkan ve yoksulların acılarının gözler önüne serilmiş olduğu Gazap Üzümleri, Amerikan edebiyatı eserleri arasında en önemli eserlerin en başında gelmektedir.

Aynı zamanda Pulitzer ve Nobel ödüllü olan John Steinback’in “İnci”, “Bir Savaş Vardı” adlı eserleri de kesinlikle okunması gereken Amerikan edebiyatı kitapları arasında yer almaktadır. Diğer bir okunması gereken ve önemli eserler arasında yer alan Jack London’un ırkçılık üzerine olan önemli eserlerinden “Tanrılar ve Köpekler” bir insanın hayatta kalma mücadelesinin anlatılmış olduğu “Vahşetin Çağrısı” insanın doğa ile olan hastalıklı mücadelesinin kaleme alınmış olduğu “Beyaz Diş” eserleri de mutlaka okunması gereken Amerikan edebiyatı eserleri arasında yer almaktadır. Edebiyat dünyası içim önemli eserler ve yazarlar ortaya koyan Amerikan edebiyatı klasikleri, farklı fiyat seçenekleri ile Kitapkolik Amerikan edebiyatı kategorimizde sizlere sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.