Sıralama seçin
Toplam 193 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6 7

Bilgisayar Kitapları

Profesyonellerin, amatörlerin ve öğrencilerin gün içinde sıklıkla kullandıkları bilgisayara dair pek çok kitap hazırlanmaktadır. Uçsuz bucaksız bilgi deryası olarak değerlendirilen bilgisayarın donanım, yazılım geliştirme, görsel içerik hazırlama, oyun programlama ve düzenleme gibi farklı alanlarında kendini geliştirmek isteyenlerin tercih edecekleri kitaplar bulunmaktadır.

Bilgisayar kitapları alanında uzman akademisyenlerin veya profesyonellerin imzasını taşımaktadır. Seçilen bazı kitaplar, örnek dosyaların yer aldığı CD ya da DVD’leri de beraberinde getirirken, yazarların yönlendirmeleri neticesinde internet üzerinden ulaşılan kaynaklarda, görsel eğitim dokümanlarına erişmektedir.

Bilgisayar Başlangıç Kitapları Hangileridir?

Lise ve üniversitelerde, öğrencilere yardımcı olması amacı ile öğretim görevlileri tarafından tavsiye edilen yayınların yanı sıra amatör ya da profesyonel olarak bilgisayar teknolojilerine meraklı bireylerin de kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayan kitaplar bulunmaktadır.

Bilgisayarı yakından tanımak isteyenlerin tercih edecekleri donanım mimarisi, mikro işlemci ve bilgisayar teknolojileri, klavye kullanım teknikleri, assembly dili, PC donanımı gibi kitaplar hazırlanmaktadır. Temel bilgilerden gelişmiş düzeye doğru uzanan formda hazırlanan kitaplar, bilgisayarlarla henüz tanışan kullanıcıların da rahatlıkla anlayacakları dilde yayımlanmaktadır.

İşlemci, anakart, RAM, ekran kartı, sabit disk, SSD gibi birimleri, tüm teknik ayrıntıları ile ele alan ve zaman içerisindeki gelişmeleri ile anlatan kitaplar, özellikle donanıma meraklı olanların ilgisini fazlasıyla çekmektedir.

İşletim sistemi ve network kitapları ise hem bireysel kullanım için hazırlanan hem de kurumsal amaçlarla değerlendirilen işletim sistemlerinin ve ağ bağlantılarının nasıl yapılandırılıp kullanılabileceğine dair detaylar aktarmaktadır. Uygulamalı örnekler ile zenginleştirilen yayınlar, kullanıcıların günlük hayattan ya da iş hayatında başvurabilecekleri pratik yöntemleri de içerebilmektedir.

Profesyoneller İçin Ne Türk Bilgisayar Kitapları Bulunur?

PC ve diğer platformlar için kendi yazılımını geliştirmek isteyen profesyoneller için de çok sayıda kitaplar yer almaktadır. Programcığın temeli olan algoritma konusunu kapsamlı bir şekilde anlatan, programlama mantığının tam anlamı ile kavranmasını mümkün kılan yayınlar, aşama aşama proje geliştirme noktasında da ideal seçim haline gelmektedir.

Bilgisayar tutkunları ve profesyoneller, algoritmanın ardından son yıllarda yaygınlaşan nesne tabanlı programlamayı temel alan kitaplara yönelmektedir. Dağıtımı ücretsiz olarak gerçekleştirilen oyun motorlarından destek alarak bilgisayar ya da mobil cihazlar için oyun hazırlamayı planlayanlara rehberlik edecek nitelikte yayınlarda kullanıcılar ile buluşmaktadır.

En popüler oyun motorlarından Unıty ve Unreal Engine için hazırlanan kitapları, sadece kitap formatında olduğu gibi interaktif eğitim setleri halinde de satılmaktadır. Fotoğraflar ve video düzenleme konularında uzmanlaşmayı hedefleyenlere de Adobe serisi programların anlatıldığı yayınlar tavsiye edilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra daha profesyonel mecralarda değerlendirilen 3ds Max, Catia, AutoCAD gibi çizim yazılımlarına özel hazırlanan bilgisayar kitapları da bilgisayara merak duyan kişilere ve profesyonellere hitap etmektedir.

Hangi Bilgisayar Kitaplar Tercih Edilmeli?

Binlerce bilgisayar kitabı arasından hangisinin tercih edilmesi gerektiği, doğrudan doğruya kullanıcıların uzmanlaşmak ya da bilgi sahibi olmak istedikleri alanlar ile ilgili olmaktadır. henüz lise veya üniversitede öğrenimine devan edenleri öğretim görevlilerinin önerecekleri bilgisayar kitaplarını edinebilirler.

Bilgisayar donanım ve yazılımlarına meraklı olan kişiler ise ilgilerini çeken alanlarda birden fazla yayın takip ederek konuya dair tüm ayrıntıları rahatlıkla yakalayabilirler. Profesyonel olarak proje geliştiren ve ufuk açıcı örneklerle kendi projelerini zenginleştirmeyi planlayanlar da kitaplara ve eğitim setlerine yönelmektedir.

Anlatımlar doğrultusunda aktif olarak kullandıkları yazılımlara daha fazla hakim olabilen profesyoneller, iş geliştirme, proje hazırlama, yönetme süreçlerini, bilgisayar kitapları sayesinde hedeflenenden daha iyi yönetmektedir.

Bilgisayar dünyası ile ilgili kapsamlı bilgilerin yer aldığı kitaplar, aynı zamanda birer başvuru kaynağı şeklinde de değerlendirilmektedir. Kullanıcıların her an yanlarında bulundurarak çalışmalarını verimli kılmalarına yardımcı olan bilgisayar kitapları, yeni sahipleri ile buluşmayı bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.