Sıralama seçin
Toplam 1586 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 17 ... 40

Çizgi Roman Kitapları

Çocuklardan gençlere, gençlerden yaşlılara herkesin severek okuduğu çizgi roman kitapları her zaman severek okunan kitaplardandır . Genelde karikatürle hikayenin anlatıldığı bir çeşit dergi de diyebiliriz. Bakıldığında çocuklar için uygun bir kitap türü gibi görünse de her yaşa göre bulabileceğiniz ve her yaş aralığına uygun bu resimli kitaplar okumaya doyulmuyor. 7’den 70’e tabirini kullandığımız bu kitap türü olan çizgi roman çok satanlar listesinde sürekli yerini korumayı başarıyor.

Çizgi Roman Okuma Sanatı

Çizgi romanların kendine has bir anlatım dili ve kuralları vardır. Öncelikle hikayeler anlatımın sürekliliği için sayfayı böler ve her bir kutucuk bir sahneyi temsil eder. Panel içerisindeki resimde konuşanlar baloncuklar şeklinde belirtilir ve sıralama her zaman yukardan aşağı doğru takip edilir. Çizgi roman okuma sanatı öğrenilen ve öğrendikçe gelişen bir sanattır.  Okuduğunuzdan da bir o oranda zevk almaya başlarsınız.

Çizgi Roman Tarihçesi

Çok yeni gelişen ve yirminci yüzyıl sanatı olan bu sanat dalı resim ve hikayeyi birleştirerek kendine özgü bir sanat türü oluşturmuştur. Çizgi roman örneğini tarihte ilk olarak Richard Fenton Outcalt'in "The Yellow Kid(Sarı Çocuk)" (1896) adlı çalışması verilir. Bu yayım gazete bandı gösterilmiştir. Çizgi roman tarihçesi çok yakın tarihe dayansa da çok güçlü bir temele dayanmıştır. Temelini resim ve edebiyata dayandırdığı için hem kökleri sağlam hem de gelişmeye devam edecek bir tür olmuştur. Günümüzde ise örümcek adam ve Japonların mangaları oldukça popüler olmuş durumdadır. Bunun yanında fantastik, aksiyon, korku, romantik, bilim kurgu, çocuklar için masallar, dil öğrenmek için uygun olanlar gibi birçok çeşidi de mevcuttur.

Çizgi Roman Okumanın Faydaları

Kitap okumak nihayetinde insanı geliştiren en önemli etmenlerden birisidir.  Aileler özellikle çocuklarının kitap okuma alışkanlığı kazanmasını isterler ancak bu bazen zor hatta can sıkıcı bir hal alabilir. Küçük yaştan itibaren çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en eğlenceli yolu ise hiç şüphesiz çizgi roman okutmaktır. Yapılan istatistiklere göre de çocuklar resimli hikayeleri daha rahat okuyor ve kitap okuma alışkanlığının devamını da getirebiliyor. Çizgi roman okumanın faydaları dediğimizde en başta bunu eklemekte gerekir. Bunun yanında çocuklarda olsun yetişkin bireylerde olsun çizgi roman okumak görsel hafızanızın gelişmesini de sağlıyor. İnsanın hayal gücünün gelişmesine de büyük katkı sağlıyor.

Çizgi Romanların Hayal Gücünü Geliştirmesi

Çizgi roman kitapları gerek yazımları gerekse de görsel unsurlarıyla küçükten büyüğe herkesin keyifle okuduğu kitaplardandır. İlk çizgi roman kitabının yayımlandığı günden bugüne sayısız yazar birbirinden farklı karakterle hem hayal gücünü geliştirmeye hem de çocukların zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamıştır. Zorro, Red Kit, Temel Reis ve daha pek çok çizgi roman kitabında verilen mesajlar da yetişkinlere farklı perspektif açıları kazandırmış.

Çizgi roman kategorisinde yer alan kitaplara sitemiz üzerinden ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.